Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warsztaty plastyczne

📅 Data: wtorek, 24 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Mercedes, róg Al. 3 Maja i ul. Kruczkowskiego (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


We wtorek 24 września zapraszamy na warsztaty plastyczne z Rafałem Dominikiem i Martą Morawską.

CZAS TRWANIA: 16:00-20:00. Warsztaty mają charakter otwarty. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Możliwe jest dołączanie do grupy o dowolnej godzinie!

Warsztaty będą koncentrować się na próbie definicji i zmierzenia się z pojęciem kiczu - uczestnicy warsztatów wraz z prowadzącymi będą konstruować rzeźby, tworzyć przedmioty i obrazy bazujące na estetyce oleodruków z jeleniem na rykowisku, ryby na desce do krojenia, która po naciśnięciu guzika śpiewa "I Want To The River" czy krasnali ogrodowych. Uczestnicy będą dekonstruować, upiększać, ubrzydzać, przełamywać swoje bariery estetyczne i dobrze się bawić. Warsztaty zakończą się konkursem na najbardziej kiczowatą instalację.

"Do tej pory przyjmowano za Abrahamem Molesem, który zdefiniował kicz jako sztukę szczęścia (choć trafniejsze byłoby chyba słowo "upojenie"), że kiczem może być tylko dzieło ułomnych umysłów ludzkich, bo Natura nigdy by nie stworzyła podobnego brzydactwa. "
Jerzy Sławomir Mac, Kicz polski

Rafał Dominik - absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarskiej Leona Tarasiewicza. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, rzeźbą oraz pracami wideo. Twórca eksperymentalnych projektów artystycznych: MEBLEKS (para-przedsiębiorstwo projektowe) oraz GALACTICS (zespół muzyczny czerpiący z estetyki disco-polo). Autor instalacji „Performance” prezentowanej w Stacji Mercedes.

Marta Morawska - pochodzi z Olsztyna, mieszka w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Instytutu Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała również w Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie. Uczestniczyła w warsztatach WellDone w Cieszynie, Etnoprojekt czy Lagostudio 2012 (Lago.it). Obecnie pracuje w Kompott Studio. Ceni rzeczy szczere, autentyczne i niedoskonałe.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę