Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Otwarcie wystawy: Jakub Woynarowski "Corpus Delicti"

Otwarcie wystawy: Jakub Woynarowski "Corpus Delicti"

reklama
📅 Data: poniedziałek, 23 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, CSW Zamek Ujazdowski (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Bank Pekao PROJECT ROOM
Jakub Woynarowski
Corpus Delicti

Otwarcie wystawy: 23 września 2013, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 13 października 2013
Kurator: Piotr Sikora
Koordynacja: Ita Krajewska, Katarzyna Tomczak-Wysocka

Na prezentacje prac artystów w ramach projektu Bank Pekao PROJECT ROOM jest wstęp wolny.

Wystawa "Corpus Delicti" jest uzupełnieniem książki poświęconej twórczości Waleriana Borowczyka, która miała swoją premierę podczas trzynastej edycji festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Artysta, twórca wizualnej strony publikacji, buduje wystawę w której niewielkich rozmiarów wydawnictwo nabiera charakteru niemalże sakralnego artefaktu. Motywy i przedmioty wyjęte z języka filmowego Borowczyka zyskują nowe znaczenia otwierając pole do interpretacji wychodzących poza język filmowy. Ascetyczne grafiki, subtelne interwencje w obszar galerii i dominujący porządek kolorystyczny tworzą przestrzeń egzotycznej, okultystycznej świątyni.

Za minimalistycznym językiem stylistycznym Woynarowskiego kryje się rozczarowanie. Nie jest to jednak bezproduktywne kręcenie nosem nad współczesną estetyką i kulturą wizualną, ale propozycja stanowiąca wysublimowaną alternatywę. Jej bazą jest badawcze zacięcie, z który twórca analizuje formy filmowe Waleriana Borowczyka budując z nich wysmakowaną opowieść w mikrokosmosie barw i przedmiotów.


Jakub Woynarowski (ur. 1982) – studiował na Wydziale Grafiki oraz w Międzywydziałowej Pracowni Intermediów ASP w Krakowie; obecnie prowadzi zajęcia w Pracowni Rysunku Narracyjnego na macierzystej uczelni. Niezależny kurator ("Quadratum Nigrum, Body in the Library", "Orbis Pictus", "White cubes / Black holes"). Designer i ilustrator; twórca komiksów, artbooków, atlasów wizualnych, filmów, instalacji; inicjator działań site-specific w przestrzeni publicznej. Współtwórca kuratorskich projektów gonzo (m. in. CSW Zamek Wawelski w ramach 4. Artboom Festival). Autor książek Manggha i The story of gardens; redaktor wizualny tomów "Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama" i "Corpus Delicti". Twórca projektów z pogranicza teorii i praktyki artystycznej. Podejmuje zagadnienia związane z krytyką instytucjonalną, archeologią awangardy oraz filozofią posthumanistyczną. Współpracował m. in. z TVP Kultura, Canal+, NCK, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Krakowie, Conrad Festival, Chórem Polskiego Radia, MIK, Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Galerią Bunkier Sztuki oraz Korporacją Ha!art. Mieszka i pracuje w Krakowie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę