Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

EMADE vs MIASTO

EMADE vs MIASTO

reklama
📅 Data: sobota, 28 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Audiowizualne widowisko z udziałem EMADE i artystów wizualnych pokaże jak różnorodnie brzmi Polska

Premiera 15 kompozycji wyprodukowanych przez EMADE (Piotra Waglewskiego) stworzonych z dźwięków polskich miast, ilustrujące je, tworzone na żywo i wyświetlane na ścianach obrazy i slam poetycki wokół tematu miasta - tak 28 września w warszawskim Klubie Powiększenie zakończy się wakacyjny projekt Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA) i Muzykoteki Szkolnej - MUZOBUS.

Wieczór o godzinie 19.00 rozpocznie slam poetycki z udziałem jednych z najbardziej znanych i utytułowanych slamerów w Polsce - Weroniki Lewandowskiej, Mateusza Andała, Grzegorza Bruszewskiego, Wojtka Cichonia i Janka Kowalewicza. Pojedynek poetów-performerów na słowa wokół tematu miasta, który towarzyszy całemu projektowi, zakończy się wyłonieniem najlepszego, zdaniem publiczności, artysty wieczoru.

O 21.00 EMADE zaprezentuje zremiksowane przez siebie dźwięki 15 polskich miast, do których zawitał MUZOBUS, rejestrowane przez uczestników warsztatów podczas specjalnych spacerów akustycznych m.in. Elblągu, Szczecinie czy Sanoku. Kompozycje muzyczne, nad którymi właśnie pracuję, bazują tylko i wyłącznie na dźwiękach miast. Ogromną frajdę sprawia mi tworzenie bitów i rytmów w oparciu o sample pochodzące z dźwięków zasłyszanych na ulicach. Jak dotąd nie miałem okazji układania podziałów perkusyjnych np. z trzaskających drzwi lub tworzenia linii basu z dźwięku przejeżdżającego autobusu - mówi Piotr Waglewski.

Dźwiękom muzyki towarzyszyć będzie improwizowany pokaz wizualizacji, wyświetlanych wewnątrz klubu, ale również na fasadzie budynku Powiększenia realizowanych przez grupę Fluidacje, założoną przez braci Marcina i Tomka Ebert.

Wstęp na koncert oraz slam poetycki jest bezpłatny.

Wydarzenie zostanie zarejestrowane, a nagranie udostępnione w portalu NInA na link oraz na link.Jak różnorodnie może brzmieć Polska? Co można usłyszeć m.in. w Częstochowie, Opolu, Szczecinie, Tarnowie, Suwałkach czy Żyrardowie? Dźwięki zbierane na ulicach 15 polskich miast w ramach letniej trasy MUZOBUSA, w nowej, zremiksowanej przez Piotra Waglewskiego formie premierowo będzie można usłyszeć 28 września w Warszawie.

Artyści wizualni z grupy Fluidacje na żywo stworzą analogowe wizualizacje powstające z płynów do muzyki EMADE - alternatywnych brzmień z elementami transu i trip hopu. Dźwięki muzyki zostaną przełożone na falowanie powierzchni wody, grę świateł i kolorystykę farb, a grafoskop wyświetli miksowane barwne substancje chemiczne. Na wyjątkowy, audiowizualny wieczór zapraszają Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) i Klub Powiększenie (ul. Nowy Świat 27).

Koncert będzie zwieńczeniem wakacyjnego projektu NInA i Muzykoteki Szkolnej (link MUZOBUS, który tego lata przemierzył 7000 kilometrów i odwiedził 23 miasta w całej Polsce. W ramach przedsięwzięcia zachęcano do odkrywania muzyki w nietypowy sposób m.in. na ulicach swojego miasta, a w 15 lokalizacjach (Wieluniu, Żyrardowie, Chełmie, Suwałkach, Starachowicach, Tarnowie, Sanoku, Czechowicach-Dziedzicach, Opolu, Częstochowie, Elblągu, Toruniu, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim oraz Legnicy) nauczyciele, edukatorzy, animatorzy i studenci podczas nietypowych warsztatów muzycznych zbierali otaczające ich dźwięki. Z zarejestrowanych odgłosów stworzono łącznie 69 etiud muzycznych. W oparciu o ten właśnie materiał EMADE wyprodukuje własne kompozycje, oddające charakter każdego z ilustrowanych dźwiękowo regionów. Utwory premierowo zaprezentowane zostaną 28 września, a jesienią znajdą się na płycie CD. Będą również udostępnione na muzykotekaszkolna.pl oraz ninateka.pl.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę