Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warsztaty spoken word

Warsztaty spoken word

reklama
📅 Data: sobota, 19 października 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Wszystkich, którzy chcieliby występować ze swoją twórczością na scenie jak i tych, którzy mają już za sobą występy, ale chcieliby nauczyć się jeszcze czegoś nowego o zasadach rządzących sceną slamową i technikach mówienia tekstu ze sceny, zapraszamy na warsztaty spoken wordowe prowadzone przez gościa 9. edycji Spoke’N’Word Festivalu ze Szwajcarii – Gabriela Vettera.

W krótkiej części teoretycznej Gabriel wprowadzi uczestników warsztatów w zagadnienia związane z poezją slamową i spoken word, sięgając po przykłady ze swojej twórczości. W części praktycznej warsztatu uczestnicy będą pracować nad własnymi tekstami przy pomocy gier, ćwiczeń z pisania grupowego i automatycznego, oraz technik improwizacji i budowania rymów. Pod okiem Gabriela każdy z uczestników będzie miał szansę stworzyć własny tekst i przygotować się do tego, by przedstawić go publiczności.

Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim. Zapraszamy też osoby posługujące się językiem niemieckim, hiszpańskim lub włoskim.

Zgłoszenia: [email protected]

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona!Gabriel Vetter urodził się w 1983 roku w Schaffhausen. W 2003 roku po raz pierwszy trafił na Poetry Slam i obecnie jest uważany za ważną postać życia literackiego w krajach niemieckojęzycznych. Jesienią 2004 roku został – w wieku dwudziestu jeden lat – zwycięzcą niemieckojęzycznych mistrzostw Poetry Slam, największego w Europie konkursu poetyckiego. Za swój program „Tourette de Suisse“ został jako w ogóle najmłodszy laureat uhonorowany renomowaną nagrodą kabaretu radiowego „Salzburger Stier”. W roku 2007 ponownie zwyciężył w niemieckojęzycznym Poetry Slam. Latem 2008 roku otrzymał stypendium na pobyt w Literarisches Colloquium Berlin. Napisał też słuchowisko „Personenschaden”, nagrane latem 2009 roku przez rozgłośnię szwajcarską DRS1 i nominowane do „Prix Europa”. Vetter przez kilka lat prowadził cotygodniową kolumnę dla „Basler Zeitung”, magazynu „Hochparterre”, „St. Galler Tagblatt” i jako dziennikarz pisał artykuły dla „Tageswoche“, „Die Zeit“ oraz zuryskiego „Tages-Anzeiger”. Jego nowa płyta CD „Vive la Résidence!” ukazała się wiosną 2013 roku, a nowy program sceniczny „Wo die Sau aufhört” miał premierę jesienią 2012 roku. W sezonie 2012/2013 Vetter był autorem rezydentem w Theater Basel. Prapremiera jego pierwszej sztuki teatralnej „Der Park” odbyła się w kwietniu 2013 roku. Vetter tworzy dla szwajcarskiej rozgłośni SRF1 własną audycję satyryczną „Vetters Töne”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę