Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

SPOTLIGHT KIDS - przygoda ze sztuką współczesną

SPOTLIGHT KIDS - przygoda ze sztuką współczesną

reklama
📅 Data: niedziela, 29 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Emilii Platter 51 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
29 września (niedziela) w godz. 12.00–18.00 odbędzie się wyjątkowa, urodzinowa edycja SPOTLIGHT KIDS. Tym razem spotkamy się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Podczas całodniowej przygody ze sztuką współczesną nawiążemy do wystawy prezentującej kolekcję muzeum, a to wszystko jako cześć projektu Warsaw Gallery Weekend.

SPOTLIGHT KIDS - Platforma Promocji Sztuki Współczesnej dla Dzieci - powstała ponad rok temu z inicjatywy kilku osób zaangażowanych w promocję sztuki współczesnej, a finalny kształt został jej nadany przez autorkę konceptu - Ewelinę Krysiak:
„Szukałam sposobu, aby przybliżyć sztukę współczesną Dzieciom, bo właśnie Dzieci mają potencjał, który pozwala im na swobodne, spontaniczne interpretowanie, a także naturalne odnalezienia się w jej rozmaitych formach. Sztuka nas otacza, ale aby ją dostrzec i docenić jej działanie trzeba czuć się z nią swobodnie - stąd moim celem było stworzyć przestrzeń, w której Dzieci mają szansę obcowania ze sztuką w sposób bezpośredni, a jednocześnie na możliwie najwyższym poziomie. W projekt włączyło się wielu znakomitych Artystów, wyrażających się poprzez rożne media, dając tym samym możliwość doświadczania malarstwa, fotografii, instalacji, rzeźby czy video-artu. To miłe patrzeć, jak małe Sztukostwory radzą sobie w obszarach, które często onieśmielają dorosłych” Ewelina Krysiak.

SPOTLIGHT KIDS - Platforma Promocji Sztuki Współczesnej dla Dzieci w ciągu roku stała się ponadinstytucjonalnym projektem promującym aktywny udział Dzieci wraz z rodzicami w konfrontowaniu się ze światem sztuki współczesnej poprzez kontakt z jego twórcami – artystami, historykami sztuki i edukatorami.

W ostatnią niedzielę września spotkamy się w szczególnym miejscu, sercu polskiej sztuki współczesnej – Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Emilii Plater w Warszawie. W tej edycji Spotlight Kids warsztaty dla dzieci przygotowali ważni artyści młodego pokolenia – Honza Zamojski, Magdalena Karpińska oraz ikony polskiego designu reklamowego - Cyber Kids on Real oraz przemysłowego - CODE Design. Podczas warsztatów poznamy techniki pracy malarskiej, stworzymy niepowtarzalny katalog wystawy z kolekcji MSN, skonstruujemy artystycznego potwora i będziemy rozpoznawać nasze emocje i zmysły ruchowo-artystyczne.

Z okazji urodzin SPOTLIGHT KIDS zaprezentuje nowe logo oraz oprawę graficzną autorstwa Dominika Cymera, nie zabraknie także słodkich niespodzianek. Pierwsze urodziny zobowiązują!

Jak zawsze zapraszamy wszystkich także do strefy otwartej – Poczekalni SPOTLIGHT KIDS – miejsca, gdzie wszyscy – dzieci i dorośli, znajdą narzędzie do tworzenia i artystycznej ekspresji.

Zapraszamy wszystkie Sztukostwory wraz z rodzinami 29.09 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy ul. Emilii Platter 51, w godz. 12:00 – 18:00

Przez cały dzień będzie można delektować się także kuchnią w bistro eMeSeN.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!