Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Otwarcie wystawy fotografii Czesława Czaplińskiego "Górecki, Lutosławski, Penderecki" + koncert Lutosławski Piano Duo

reklama
📅 Data: czwartek, 03 października 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Łazienki Królewskie - Pałac na Wyspie (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Od 3 do 27 października 2013 roku trzech wybitnych polskich kompozytorów zagości w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

"Górecki, Lutosławski, Penderecki" to tytuł najnowszej wystawy fotografii Czesława Czaplińskiego przygotowanej w ramach obchodów Roku Witolda Lutosławskiego.

Otwarciu wystawy towarzyszy koncert fortepianowy duetu Lutosławski Piano Duo, który odbędzie się 3 października, o godzinie 11.00, w Pałacu na Wyspie. Duet wykona utwory z repertuaru Witolda Lutosławskiego.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału:
[email protected].


"Najbardziej lubię fotografować ludzi w ich prywatnych przestrzeniach, w naturalnych wnętrzach, ponieważ często to, czym się otaczają, mówi więcej o nich niż słowa" - tak artysta-fotograf, dziennikarz i autor filmów dokumentalnych Czesław Czapliński rozpoczyna swoją opowieść o trzech spotkaniach z najważniejszymi polskimi kompozytorami naszych czasów – Henrykiem Mikołajem Góreckim, Witoldem Lutosławskim i Krzysztofem Pendereckim. Efektem tych konfrontacji jest cykl fotografii prezentujący portrety twórców, którzy wnieśli trwały ślad w historię muzyki XX wieku. Jest to kolejna po "Artyści Europie" ekspozycja fotograficznych portretów wybitnych ludzi kultury przygotowana przez Czesława Czaplińskiego w Łazienkach Królewskich.

Wystawa została uzupełniona opisami w języku Brailla.

Czesław Czapliński
Artysta fotograf, dziennikarz i autor filmów dokumentalnych, urodzony w 1953 roku w Łodzi. Od roku 1979 mieszka w Nowym Jorku i Warszawie. Autor i współautor ponad trzydziestu albumów i książek, miał ponad sto indywidualnych wystaw fotograficznych, m.in. w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta” w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, a także w Nowym Jorku, Chicago, Nicei, Moskwie, Londynie, Monachium i Brukseli. W ciągu ponad trzydziestu lat kariery fotografował najbardziej znane osobistości ze świata biznesu, kultury, polityki, sportu, takie jak: Muhammad Ali, Henry Kissinger, Maurice Béjart, Leonard Bernstein, Plácido Domingo, Luciano Pavarotti, Michael Jackson, Bernardo Bertolucci, Roman Polański, Oscar de la Renta, Calvin Klein, Catherine Deneuve, Isabella Rossellini, Pablo Picasso, Andy Warhol, Umberto Eco czy Jerzy Kosiński. Zdjęcia Czaplińskiego publikowane były w „The New York Times”, „Time”, „Vanity Fair”, „The Washington Post”, „Newsweek”. Prace artysty znajdują się w zbiorach Library of Congress w Waszyngtonie, New York Public Library, Muzeum Narodowym w Warszawie i we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Bibliotece Narodowej w Warszawie i w wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!