Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie z podróżnikiem: "Gwatemala, czyli przygoda w Ameryce Środkowej"

Spotkanie z podróżnikiem: "Gwatemala, czyli przygoda w Ameryce Środkowej"

reklama
📅 Data: niedziela, 06 października 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe, ul. Podskarbińska 2 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Spotkanie z podróżnikiem: "Gwatemala, czyli przygoda w Ameryce Środkowej". Prelekcję i zdjęcia przedstawi podróżnik, archeolog Marek Łasisz.

Gwatemala to fascynujący kraj położony w Ameryce Środkowej, często określany jako jeden z najbardziej niebezpiecznych krajów na świecie.

Podczas prelekcji najpierw udamy się do południowej części kraju, gdzie góry, wulkany i jeziora tworzą przepiękne krajobrazy, a ciepły, ale nie gorący klimat sprawia, że nie chce się stamtąd odjeżdżać. Zobaczymy wspaniałe Jezioro Atitlan, wraz z pobliskimi malutkimi miejscowościami, zamieszkanymi głównie przez Indian. Następnie pojedziemy do pięknego miasta Antigua Guatemala, gdzie kiedyś, w cieniu potężnego wulkanu, mieściła się stolica kraju. Będziemy podróżować wraz z tubylcami tzw. chicken busami, które kiedyś były amerykańskimi autobusami szkolnymi. Udamy się też do północnej Gwatemali, gdzie zobaczymy malownicze, kolonialne miasto Flores położone na wyspie jeziora Peten Itza. Udamy się również do dżungli, która kryje w sobie ruiny starożytnych miast Majów. Nasza dynamiczna podróż i opowieść będzie ilustrowana licznymi fotografiami i filmami, wykonanymi przez autora podczas samodzielnej wyprawy do Gwatemali.

wstęp wolny

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę