Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Wykład czwartkowy - "Cztery razy ŚWIAT"

📅 Data: czwartek, 11 kwietnia 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Narodowe w Warszawie (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Wykłady czwartkowe rozszerzą tematykę ekspozycji o losach tygodnika "Świat", zagadnienia z historii fotoreportażu oraz okoliczności powstania najsłynniejszych zdjęć.

11 kwietnia / czwartek / 17.30
Cztery razy ŚWIAT
Bohaterami wystawy są czterej wybitni fotografowie, cztery indywidualności o bogatych życiorysach. Łączyła ich wspólna idea fotografii niosącej przesłanie o konieczności uczciwego rejestrowania faktów, aby zdjęcia miały walor świadectwa i ponadczasowego dokumentu wydarzeń. Zdjęcia fotoreporterów "Świata" są dynamiczne, opowiadają historie, chwytają paradoksy, zaskakują humorem. Przyjrzymy się dokonaniom każdego z czterech fotoreporterów prezentowanych na wystawie.

Danuta Jackiewicz – historyk sztuki, kurator w Zbiorach Ikonograficznych i Fotograficznych MNW. Specjalizuje się w historii fotografii. Autorka wielu wystaw i artykułów naukowych oraz książki Karol Beyer 1818–1877 z serii Fotografowie Warszawy.

Anna Masłowska – historyk sztuki, kustosz w Zbiorach Ikonograficznych i Fotograficznych MNW. Zajmuje się historią fotografii. Jest współautorką wystawy "Światłoczułe. Kolekcje fotografii w Muzeum Narodowym w Warszawie" (2009) i autorką publikacji Kronika wystaw Muzeum Narodowego w Warszawie.

sala kinowa / wstęp wolny / ok. 70 minut

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę