Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Ruszaj się pod wodą w Warszawie - piknik nurkowy

Ruszaj się pod wodą w Warszawie - piknik nurkowy

reklama
📅 Data: sobota, 12 października 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Włochy, Park Cietrzewia (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Wydarzenie "Ruszaj się pod wodą w Warszawie" to nurkowy piknik pod gołym niebem w jednej z najbardziej malowniczych dzielnic Warszawy - Włochy. Nurkowanie w Warszawie zdaje się być niemożliwe, a jednak jest całkiem realne co już nie raz udało nam się udowodnić. W gliniance Cietrzewia nurkowie GEPN zrealizowali rekonesans w sierpniu 2012, a w maju 2013 odbyło się tam podwodne sprzątanie akwenu.

Grupa Eksplorująca Podwarszawskie Nurkowiska to nieformalna ekipa płetwonurków z Warszawy i okolic, która zajmuje się odkrywaniem nowych ciekawych miejsc na terenie województwa mazowieckiego, promocją nurkowania oraz proekologicznymi akcjami oczyszczania zbiorników wodnych.

Podczas wydarzenia "Ruszaj się pod wodą w Warszawie" chcemy zaprezentować zgromadzonym mieszkańcom różnorodny sprzęt nurkowy, ponadto odbędzie się prelekcja na temat nurkowania. Będzie także możliwość porozmawiania z instruktorami nurkowania i wygrania w loterii fantowej bezpłatnych karnetów na tzw. intro nurkowe, czyli pierwszą lekcję kursu nurkowania do wykorzystania na bezpiecznych wodach jednego z warszawskich basenów. W planie są również zawody w nawigacji podwodnej "na sucho", czyli bez konieczności wchodzenia do wody, lecz z głową przykrytą ręcznikiem - tak ćwiczą nurkowie, więc tym samych chcemy pokazać jakie warunki czasami panują pod wodą. Podczas akcji "Ruszaj się pod wodą w Warszawie" nie może oczywiście zabraknąć nurkowania. Mamy zgodę burmistrza dzielnicy oraz wydziału ochrony środowiska i każdy certyfikowany nurek będzie miał niecodzienną możliwość zalogowania nurkowania w Warszawie.

Akcja "Ruszaj się pod wodą w Warszawie" ma na celu zaprezentowanie nurkowania jako sportu, który może uprawiać niemalże każdy i niemalże wszędzie. Chcemy pokazać, że nurkowanie wcale nie jest sportem drogim czy niebezpiecznym. Nurkowanie jest dla każdego i to właśnie chcemy udowodnić.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Włochy lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę