Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Osiem lat na Atlantyku - spotkanie z Wioletą Domosud

Osiem lat na Atlantyku - spotkanie z Wioletą Domosud

reklama
📅 Data: sobota, 19 października 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:01

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Południk Zero, przy ul. Wilczej 25 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Wioletą Domosud, która odbyła niesamowitą podróż - trwający osiem lat rejs po wyspach Atlantyku i Morzu Śródziemnym, w trakcie którego urodziła się jej córka.

Jacek Czajewski z magazynu "Żagle" tak opisuje tę niezwykłą odyseję:
"Znany szczeciński żeglarz Jan Łojko zasłynął m.in, że zbudował pierwszy w Polsce jacht z siatkobetonu. Konstrukcja ta mimo swych zalet nie okazała się jachtem marzeń i kilka lat później kapitan Jan Łojko zabrał się do budowy kolejnego jachtu. Tym razem był to stalowy slup, na którym w 1991 r. wyruszył spełnić żeglarskie marzenia zmierzając do Brazylii wraz z żądną przygód trzyosobową załogą. Już we Francji załoga ta stopniała tylko do jednej osoby – Wiolety Domosud, która z kapitanem i urodzoną w trakcie wyprawy ich córeczką stworzyła szczęśliwą rodzinę oraz opisała ten rejs w świetnej książce pt. "Osiem lat na Atlantyku".
Z Hiszpanii trasa rejsu wiodła przez Wyspy Kanaryjskie i Karaiby do Wenezueli, potem znów na Karaiby, Azory, na Majorkę i z powrotem do Polski kanałami Francji oraz Niemiec.
Książka Wiolety Domosud jest drobiazgową, momentami wstrząsającą, niejednokrotnie wzruszającą historią tej wyprawy, podczas której dwoje niezwykle dzielnych ludzi, praktycznie bez pieniędzy, z małym dzieckiem, potrafiło dzięki hartowi ducha, zaradności i pracowitości wyjść obronną ręką z sytuacji, zdawałoby się bez wyjścia, jakie były skutkiem spotkań z huraganami, awarii, chorób i kontuzji. Dodatkowym atutem książki jest coraz rzadszy w dzisiejszych zmerkantylizowanych czasach, wyłaniający się z jej kart obraz życia „morskich cyganów”, ich wzajemnej solidarności oraz życzliwości ludzi spotykanych na morzu i lądzie."

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!