Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

III Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur - program na 19.10 - Dzień filmów rosyjskich, wystawy, koncerty, spektakl

📅 Data: sobota, 19 października 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


III Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur

Wstęp wolny.


Szczegółowy program:

19 października – sobota

Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury, ul Belwederska 25, Warszawa (tel. +48 22 849 27 30)

15:00 – Wystawa malarstwa polskiego – Grażyna Gawin - jest zodiakalnym bliźniakiem. Zawsze fascynowały Ją farby – paleta barw, za pomocą których można przedstawić świat. Stosuje żywe kolory i złocenia. Motywem przewodnim jest kobieta uosabiająca piękno. Symbolizuje życie, miłość i przyjaźń, to co cenimy najbardziej. Często obok kobiety pojawia się kot. Mityczne zwierzę, któremu przypisuje się wiele znaczeń. Jest strażnikiem domowego ogniska i przypomina nam, że dzielimy świat z innymi istotami, których byt zależy od naszych decyzji…

15:30 – Wystawa prac artystycznych z Ukrainy – Daryna Iaresko - studentka z Ukrainy, studiuje na wydziale artystycznym UMCS na trzecim roku Edukacji artystycznej w zakresie Sztuk plastycznych. Na Ukrainie otrzymała specjalność malarza-ceramisty w MDKT im. M.W. Gogola. Pierwsza indywidualna wystawa odbyła się w 2010 roku w muzeum Davida Guramiszwili w Myrgorodi, kolejne w muzeum W.Korolenka w Poltawie w 2011 roku, w 2012 roku w „Chatce żaka” w Lublinie, w 2013 roku w galerii „Pod schodami” w Lublinie, a także w wystawie
„The Look at the year” w Lublinie (2013).

16:00 – Wystawa gobelin autorstwa Ałły Niepoczełowicz i Natalii Suchowierchowej z Mińska (Białoruś).

16:30 – Foto wystawa pt. „Łączy nas Bug” autorstwa foto-dziennikarki z Brześcia Iriny Szepielewicz (Białoruś).

17:00 – UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA FESTIWALU

17:30 – Genady Iskhakov – koncert pt. „Dusza i serce, najpiękniejsze piosenki rosyjskie” (Ukończył Akademię Muzyczną w Taszkiencie Wydział Wokalny. Śpiewał w Moskiewskiej Orkiestrze Estradowej Anatolia Krolla i w Filharmonii Wileńskiej. W Polsce mieszka i pracuje od 2004 roku. Aktor warszawskiego Teatru Żydowskiego.)

18:30 – Krystyna Sulżycka – koncert. (pianistka i piosenkarka, absolwentka Akademii Muzycznej w Wilnie, od wielu lat koncertuje w Polsce i za granicą, biorąc udział w licznych festiwalach i konkursach. W siedmiu kolejnych ogólnopolskich festiwalach pieśni w Białymstoku zdobywała pierwsze miejsca lub Grand Prix z nagrodą Marszałka Sejmu RP. Występowała przed polonią wiedeńską i londyńską, śpiewając między innymi pieśni Bułata Okudżawy i Anny German, rosyjskie romanse i poezję Mariny Cwietajewej. W 2009 roku wystąpiła w Art Parku z recitalem romansów rosyjskich „Życie jest miłością”, w 2013 - z recitalem piosenek Anny German „Echo miłości”.)

19:30 – Krzysztof Grabowski – spektakl „Miłka”. (Spektakl teatru jednego aktora zainspirowany słynnym już dramatem „Piaskownicą” Michała Walczaka. Krzysztof Grabowski odgrywa w spektakularny sposób relację między chłopcem a dziewczynką. Aktor w karykaturalny wręcz sposób ukazuje ułomność
popkultury, nieco drwiąco opowiada o inicjacjach między chłopcami a dziewczynkami oraz problemach z tym związanymi. Spektakl grany w czterech wersjach językowych: polskiej, polsko-angielskiej, polsko-rosyjskiej oraz polsko-rumuńskiej. Spektakl zdobył kilka nagród na międzynarodowych festiwalach w Rosji, Estonii, Mołdawii, Rumunii, Armenii. Obecnie Krzysztof Grabowski jest aktorem Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach. Polska.)

20:00 – Lech Dyblik –Koncert pt. „Odessa-Mama”. (Muzyka jest pasją tego charakterystycznego polskiego aktora filmowego, uwielbia śpiewać odesskie piosenki, był częstym gościem odesskich scen i często śpiewał w duecie z Aleksiejem Siemieniszczewym jak w Ukrainie tak i w Polsce. Najpopularniejsze ostatnie produkcje z udziałem Lecha Dyblika to „Dom zły” i „Drogówka”)


Kino ANTROPOS (Państwowe Muzeum Etnograficzne), ul Kredytowa 1, Warszawa (tel. +48 22 827 76 41)

Dzień filmów rosyjskich
14:00 – „Bikiniarze”, reż. Walery Todorowski, 2008 r. /2 godz. 11 min./
(Moskwa, połowa lat 50-tych, czasy głębokiego komunizmu. Dorośli z entuzjazmem oddają się utrwalaniu władzy sowieckiej, młodzież rozwija właściwe postawy społeczne w ramach Komsomołu - młodzieżówki komunistycznej. Ład i porządek? Nie do końca! Otóż grupa młodych ludzi, nazywanych Stiliagami z nieskrywanym lekceważeniem traktuje narzucane przez partię wzorce zachowań. Stiliagi na przekór wszystkiemu kolorowo się ubierają, słuchają hałaśliwej muzyki prosto z USA, tańczą boogie, śmieją się i oddają urokom życia. Ten styl bycia przypada do gustu Melsowi, członkowi Komsomołu. Postanawia on zerwać z komunistami i dołączyć do barwnego towarzystwa Stiliag, aby jak oni bawić się, tańczyć i śpiewać, ale przede wszystkim, by znaleźć się jak najbliżej pewnej uroczej dziewczyny i zdobyć jej serce.)

16:30 – „Jak spędziłem koniec lata”, reż. Aleksey Popogrebskiy, 2010 r. /2godz. 4 min./
(Zapis kilku dni z życia dwóch mężczyzn, którzy pracują w rosyjskiej stacji badawczej nad Oceanem Arktycznym. Sergiej to doświadczony, poważnie traktujący swoje obowiązki człowiek, a Pavel jest młodym, znudzonym monotonią praktykantem. Film urzeka niezwykłym klimatem skutych lodem, bezbrzeżnych połaci bieli, na których tle dwie jednostki ludzkie rysują się niczym niegroźne pyłki kurzu.)

19:00 – „Admirał”, reż. Andrei Kravchuk, 2008 r. /2 godz. 3 min./
(Film ukazuje, zakazaną w czasach radzieckich, historię ostatnich czterech lat życia jednego z najwyższych dowódców carskiej armii, admirała Aleksandra Kołczaka, który aż do swojego uwięzienia, walczył o przywrócenie prawowitej carskiej władzy w Rosji. Po ogłoszeniu Rządu Tymczasowego i abdykacji Mikołaja II, Kołczak nie przyjął propozycji bolszewików, aby poprowadzić armię czerwoną. Uformował oddziały tzw. białej armii i rozpoczął wojnę z rewolucją. Jeszcze przed rewolucją poznaje piękną Annę, w której się zakochuje ze wzajemnością.)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧