Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
Statystycznie prawie co czwarty warszawiak nadal mieszka w bloku lub na osiedlu wzniesionym w latach PRL. Zazwyczaj potocznie nazywane pejoratywnym określeniem „blokowiska” są jednakowo oceniane negatywnie jak zła spuścizna PRL. Jednakże blok blokowi nie jest równy, a osiedle i blok nie są tworami epoki socjalizmu. Osiedla miały stanowić rozwiązanie problemu masowego zapotrzebowania na mieszkania w przedwojennej, następnie w zburzonej i budowanej na nowo Warszawie. W naszym mieście zrealizowano przeszło sto oddzielnych projektów osiedli. Niektóre z nich były niezwykle udane i służą mieszkańcom po dziś dzień, inne są krytykowane i zaniedbane. Jak do tego doszło ?
Mieszkasz na dużym osiedlu i chciałbyś dowiedzieć się, czy jest w nim coś ciekawego? Czy twoje osiedle to wzorcowy pomnik urbanistyki czy przemysłowa produkcja masowa? Jakie błędy popełniano przy ich realizacji? Czego nie zrealizowano i czego brakuje warszawskim osiedlom? Czy każda płyta jest wielka? Czym była jednostka sąsiedzka?
Cykl ośmiu spotkań przybliży słuchaczom wielkie idee, duże błędy i małe ojczyzny jakimi są warszawskie osiedla ostatnich 90 lat.
2.08. Bomba demograficzna. Przyśpieszenie budownictwa od połowy lat 60. Żerań- Jelonki- Służewiec. Dyktat dźwigów i wielkiej płyty od pokazowego Służewia po masową Chomiczówkę. Muranów II, III , Służew- prototypy, Bródno, Nowa Ochota, Wawrzyszew, Chomiczówka, Piaski, Ulrychów,
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
wykład
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie