Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

PERFORMANCE DAY: Cosimo Terlizzi "Jak..."

📅 Data: poniedziałek, 28 października 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Budynek Laboratorium CSW, Zamek Ujazdowski (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


PERFORMANCE DAY
Cosimo Terlizzi
"Jak…"

Kurator: Fabio Cavalucci
Koordynacja: Katarzyna Tomczak-Wysocka

Wstęp wolny


Wir internetu może nas pochłonąć, ale możemy też zdecydować, że będziemy umiejętnie surfować po jego falach.
W rzeczywistości tzw. "tutoriali" odnalazłem inspirację do stworzenia performansu korzystającego z potencjału wielu osób z całego świata, które pragną uczyć innych różnych rzeczy. Dzielą się oni swoją wiedzą, nagrywają się kamerą internetową, udostępniają film w sieci i nadają mu tytuł, który ułatwi cybernautom wyszukiwanie.
W nieprzebranym oceanie tutoriali musimy jedynie wpisać "Jak...", aby rozpocząć poszukiwanie czegoś, czego w danej chwili potrzebujemy się nauczyć.
Po tej ludowej encyklopedii know-how możemy spodziewać się wszystkiego, nawet sposobu na stanie się lepszym.


Cosimo Terlizzi (ur.1973, Bitonto, Bari, Włochy) – w swojej twórczości wykorzystuje różne media, od fotografii po performans i video art. Cosimo Terlizzi rozpoczął swe poszukiwania twórcze w połowie lat 90., badając otaczający go świat poprzez wspomnienia oraz doświadczenia – osobiste i zbiorowe. Pokazuje on mikro-historie odzwierciedlające niespójne i niezwykłe aspekty codziennego życia, w których poszukuje piękna zwykłych sytuacji. Jego ulubionym tematem są ludzie uchwyceni w odniesieniu do ich środowiska, przekształceni w ikony o znaczeniu pokoleniowym. W tym zakresie portret stał się jego ulubionym narzędziem badawczym. Jego prace były pokazywane w takich muzeach i galeriach jak Galeria Sztuki Nowoczesnej w Bolonii, Fondazione Merz w Turynie, Galleria Civica d’Arte Contemporanea w Trydencie, MACRO w Rzymie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu i Galerie C w Neuchâtel. Jego filmy pokazywano na wielu festiwalach, np. Festiwal Filmowy w Turynie, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rzymie, Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Londynie, Międzynarodowa Nagroda za Dokument i Reportaż Śródziemnomorski w Marsylii, FranceDoc w Paryżu. Zrealizował dokument przyrodniczy "Murgia" (trzy części) – jeden z najbardziej nagradzanych niezależnych filmów dokumentalnych we Włoszech. W ostatnich latach jego twórczości poświęcono sesje tematyczne na trzech festiwalach: w 2011 r. na Międzynarodowym Festiwalu Nowego Kina w Pesaro, w 2012 r. na Careof w Mediolanie i w 2013 r. na Sicilia Queer FilmFest w Palermo. Reprezentuje go Galeria Traffic z Bergamo. Mieszka i pracuje w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę