Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Halloween w DSH - Nakręcona historia grozy

Halloween w DSH - Nakręcona historia grozy

reklama
📅 Data: czwartek, 31 października 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Przegląd horrorów wszechczasów oraz pokaz kultowej Nocy żywych trupów z 1968 roku. Wieczór poprowadzą: Dorota Chrobak (Radio PIN), Grzegorz Pieńkowski (historyk filmu).

Pod osłoną nocy Dr Jekyll zamienia się w przerażającego Mr Hyde'a, Dr Caligari czuwa nad śpiącym w skrzyni lunatykiem Cesarem, a hordy zombie kierują się w stronę domów... Młody, nieświadomy zagrożenia agent nieruchomości udaje się do zamku wampira Nosferatu, a Wiktor Frankenstein usiłując rozwikłać zagadkę śmierci tworzy w laboratorium przerażające monstrum. Horrory filmowe ewoluowały na przestrzeni ostatniego stulecia, ale jedno nie uległo zmianie – ludzkie pożądanie grozy.

Historia XX wieku pokazała, że przerażające postacie z ekranu mogą pojawić się także w życiu. Zdaniem Siegfrieda Kracauera wiele motywów filmowych przeobraziło się w prawdziwe wydarzenia lub było ich efektem – Homonculusy z krwi i kości spacerowały po ulicach. Samozwańczy Caligarowie hipnotyzowali niezliczonych Cezarów zmuszając ich do popełniania morderstw. Japończycy pragnąc uporać się z traumą wojenną stworzyli Godzillę, a wytwórnia Hammer za niewielkie pieniądze horrory „gore”, z hektolitrami krwi i mięsa, epatującymi przemocą. Zarówno wojna w Wietnamie, jak i w Korei znalazły swój oddźwięk w amerykańskich filmach grozy lat 60., 70. i 80.

Podczas „Nakręconej historii grozy” odbędziemy pełną emocji, filmową podróż po horrorach wszechczasów. Naszymi przewodnikami będą m.in. alkoholik i początkujący pisarz, który przyjmuje posadę zimowego stróża w hotelu Overlock – Jack Torrance; agent specjalny FBI Dale Cooper; cierpiący na psychozę Norman Bates; 12-letnia, opętana dziewczynka o imieniu Regan oraz sześcioro ludzi zamkniętych wewnątrz olbrzymiego sześcianu…

Po spotkaniu (godz. 20.00) odbędzie się pokaz filmu Noc żywych trupów George’a Romero z 1968 roku, legendy horroru, obrazu przez wielu uważanego za jedno z najważniejszych osiągnięć amerykańskiej kinematografii. Noc… nasycona jest ostrą krytyką społeczną i powołała do życia nowe filmowe monstrum, po dziś dzień funkcjonujące w kinie w prawie niezmienionej formie: zombie.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!