Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Marcin Masecki - koncert jazzowy

Marcin Masecki - koncert jazzowy

reklama
📅 Data: środa, 06 listopada 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Pałac Szustra – ul. Morskie Oko 2 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Pianista, kompozytor, absolwent prestiżowej Berklee College of Music w Bostonie, laureat wielu nagród, w tym pierwszego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie 2005, oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart'98 w Bruskeli z zespołem Alchemik. Prowadzi, bądź jest członkiem niezwykle różnorodnej ilość projektów o szerokim zasięgu stylistycznym. Kreatywnie przekracza granice między poszczególnymi gatunkami oraz między tak zwaną sztuką wysoką i niską. Obecnie jest członkiem międzynarodowego zespołu rockowego Paristetris, prowadzi sekstet jazzowy Profesjonalizm oraz 10-osobową orkiestrę dętą Polonezy - grającą polonezy własnego autorstwa. Jest też dyrektorem artystycznym pierwszej edycji WORu - Warszawska Orkiestra Rozrywkowa, 18-osobowy big band złożony z warszawskich muzyków pochodzących z różnych środowisk muzycznych.

Jego równoległą pasją jest muzyka klasyczna, którą prezentuje w nieortodoksyjny sposób i najczęściej również w nieortodoksyjnych miejscach. Gra najczęściej jak tylko może na swoim spersonalizowanym 6-oktawowym pianinku i stara się w swoich interpretacjach ożywić dość już skostniałe pomniki kultury europejskiej. Tak na przykład pierwsza płyta z tego gatunku "Die Kunst der Fuge" J.S. Bacha została zagrana na tradycyjnym fortepianie ale za to nagrana na stary dyktafon kasetowy.

Współpracował i współpracuje z wieloma artystami m. in. Raphaelem Rogińskmi, Tomaszem Stańko, Macio Morettim, Pink Freud, Muzykoterapia, Michałem Górczyńskim, Niewinni Czarodzieje, Piotrem Orzechowskim, Waglewski/Fisz/Emade, TAQ, Ziv Ravitz, Wacławem Zimplem, Tomasemmz Pokrzywiński, Candelaria Saenz Valiente oraz Pictorial Candi. W 2012 roku ukazała się jego solowa płyta Kunst der Fuge.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!