Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Otwarcie wystawy: Monika Chlebek "Nie-zapamiętanie"

Otwarcie wystawy: Monika Chlebek "Nie-zapamiętanie"

reklama
📅 Data: poniedziałek, 04 listopada 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, CSW, Zamek Ujazdowski (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Bank Pekao PROJECT ROOM
Monika Chlebek
Nie-zapamiętanie

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2013, godz. 18.00
godz. 18.30 DJ set
Wystawa potrwa do 24 listopada 2013
Kurator: Małgorzata Garapich
Koordynacja: Katarzyna Tomczak-Wysocka
Na prezentacje prac artystów w ramach projektu Bank Pekao PROJECT ROOM jest wstęp wolny.


Wystawa "Nie-zapamiętanie" prezentuje głównie najnowsze prace Moniki Chlebek. Wiele z nich, powstałych specjalnie na ten pokaz, otwiera nową ścieżkę w twórczości artystki. Towarzyszące jej przez kilka ostatnich lat tematy skażonej niewinności, lęków czyhających w dziecinnym pokoju oraz pełnej niepokoju przemiany z dziewczynki w kobietę, jakie rozwijała w cyklach "Złe sny" i "Mrówka kryje się pod ubraniem", teraz określa ona jako zamknięty etap. Monika Chlebek rozpoczyna poszukiwania na terenie granicznym: między ułomną pamięcią, wyobraźnią, a przestrzenią emocjonalnego napięcia. Tworzy obrazy i kolaże przywodzące na myśl scenariusze filmów grozy. Cała klasa zamieniona w rogate postaci bez twarzy. Towarzyszący dwójce dzieci niedźwiedź, jakiego znają bywalcy zakopiańskich Krupówek, tyleż komiczny co niepokojący. Kwiaty na twarzach przywodzące na myśl bardziej wykwit niż rozkwit. Monika Chlebek porusza się po różnych poziomach wewnętrznego napięcia i strachu. Nie szaleje jednak z niepokoju, nie tworzy paranoicznych wizji, lecz zachowując dystans tworzy przestrzeń dla snujących się między obrazami historii z drugim dnem. Właśnie to nie-zapamiętanie czyni prace Moniki Chlebek tym bardziej przekonującymi.

Wystawa "Nie-zapamiętanie" w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski pozwala na wgląd w twórczość Moniki Chlebek w jednym z najbardziej intensywnych okresów w jej dotychczasowej karierze. W listopadzie obok bieżącej prezentacji prace artystki będzie można zobaczyć również w Galerii Wizytującej w Warszawie oraz podczas wystawy konkursowej 41. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2013".


Monika Chlebek (ur. 1986) – dyplom w 2011 roku na wydziale malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Leszka Misiaka. Malarka, rysowniczka, autorka kolaży. Debiutowała w 2009 roku udziałem w zbiorowej wystawie "Moon Hostel" w krakowskiej Galerii Zderzak, z którą od tego czasu współpracuje. Od 2012 roku Monikę Chlebek reprezentuje również galeria YUKI-SIS w Tokio. Artystka uczestniczyła w programie Artist-in-Residence, organizowanym przez bm:ukk w Wiedniu. Brała udział w przeszło 20 wystawach zbiorowych i indywidualnych, w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Krakowie.


Małgorzata Garapich (ur. 1983) – niezależna kuratorka i koordynatorka projektów artystycznych. Absolwentka filozofii i komparatystyki literackiej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Muzealniczych Studiów Kuratorskich. Publikuje w czasopismach branżowych oraz katalogach wystaw. Bada sztukę współczesną z punktu widzenia antropologii filozoficznej. Mieszka i pracuje w Warszawie.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!