Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
8 kwietnia 1916 r. wieś Wola wraz z przylegającymi terenami Czystego i Koła zostały włączone w granice Warszawy. Miejsca te, dzięki swojemu industrialnemu i wielokulturowemu charakterowi, wzbogaciły różnorodność i zasobność stolicy. To tutaj bowiem, pracowały znane na całym świecie fabryki – m.in. – Lilpop, Rau i Loewenstein, Fabryka Maszyn Gerlach i Pulst, a w latach późniejszych Fabryka Wyrobów Precyzyjnych im. gen. Świerczewskiego, Zakłady Maszyn Budowlanych im. L. Waryńskiego i in.
Jak wyglądała Wola w momencie przyłączenia do Warszawy? Jak zmieniało się oblicze Dzielnicy na przestrzeni ostatnich stu lat? Co dziś pozostało z dawnego przemysłowego charakteru Dzielnicy?
Na te i wiele innych pytań odpowiemy już w środę, 14 września, podczas spaceru, połączonego z aktywizującą formą przestrzennej gry miejskiej. Spotykamy się punktualnie o godz. 11:00 przed „Pracownią Cukierniczą” przy ul. Górczewskiej 15 (tą samą, do której Marszałek Piłsudski wysyłał swojego adiunkta po pączki…) Spacer poprowadzi przewodnik PTTK z Sekcji Miłośników Warszawy i Mazowsza.
Udział w spacerze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt Fundacji ARTE pn.: "Historia Woli słowem zapisana – cykl prelekcji o osobistościach i rodzinach wolskich” jest współfinansowany ze środków Dzielnicy Wola m. st. Warszawy.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach:
spacer
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie