Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Świat Materialny l Oprowadzanie Stacha Szabłowskiego

Świat Materialny l Oprowadzanie Stacha Szabłowskiego
📅 Data: środa, 14 września 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Desa Unicum, ul. Marszałkowska 34/50 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na oprowadzanie Stacha Szabłowskiego po wystawie towarzyszącej Aukcji Nowej Sztuki w DESA Unicum. Na ekspozycji znajdą się prace czołowych współczesnych polskich twórców: Zbigniewa Libery, Wilhelma Sasnala, Normana Leto, Rafała Bujnowskiego, Marcina Maciejowskiego, Pawła Bownika. Oprócz ich dzieł na nadchodzącej Aukcji Nowej Sztuki znajdzie się wiele innych płócien, fotografii i filmów dobrze znanych z obiegu galeryjnego.

Stach Szabłowski - polski historyk i krytyk sztuki związany z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Oprowadzanie: 14 września godz. 18, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34-50, Warszawa

Aukcja: 20 września, godz. 19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34-50, Warszawa

Wystawa obiektów: 10-20 września, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34-50, Warszawa, wstęp wolny

Na wystawie przedaukcyjnej znajduje się między innymi „Sen Busha” autorstwa Zbigniewa Libery. Wielkoformatowa fotografia przedstawia młodą Irakijkę przytuloną do amerykańskiego żołnierza. Fikcyjny fotoreportaż, stworzony tuż po wybuchu wojny w Iraku, opowiada o wkroczeniu wojsk alianckich w celu obalenia reżimu Saddama Husajna. Wystawiany w sześciu największych polskich galeriach sztuki i znajdujący się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie „Sen Busha” po raz pierwszy ukazał się na okładce „Przekroju” w 2003 roku. Kolejna wielkoformatowa fotografia pochodzi z cyklu „Disassembly” Pawła Bownika. Hiperrealistyczne zdjęcia roślin to efekt tęsknoty za analogową ciekawością, fascynacji nauką i mechanizmami współczesności. Praca jest szóstą odbitką limitowanej edycji ośmiu zdjęć, czyli jednym z ostatnich dostępnych na rynku wydruków.

Oprócz nowych mediów mocne miejsce na Aukcjach Nowej Sztuki zajmuje tradycyjne malarstwo. Jedną z takich prac jest „Islandia II” Normana Leto, wystawiana w kwietniu tego roku na indywidualnej wystawie artysty w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Pokoleniowo bliski Leto, Przemysław Matecki uważany jest za jednego z najbardziej oryginalnych współczesnych twórców. Grono krytyków uważa, że sztuka Mateckiego wyrasta z twórczości Grupy Ładnie, działającej pod koniec lat 90. w Krakowie. Na wystawie znajdują się również prace trzech najsłynniejszych twórców Grupy Ładnie – Rafała Bujnowskiego, Marcina Maciejowskiego i Wilhelma Sasnala. Do Sasnala, uznawanego za czołowego malarza wśród polskich twórców urodzonych w latach 70., należy najwyżej wyceniana praca na aukcji.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę