Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert w ramach V Ursynowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Koncert w ramach V Ursynowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej
📅 Data: niedziela, 16 października 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy we współpracy z ursynowskimi parafiami, zaprasza w każdą niedzielę począwszy od 9 do 30 października na V Ursynowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który przybliża szerokiej publiczności urok i walory brzmieniowe organów ursynowskich świątyń.

Podczas czterech festiwalowych koncertów wystąpią wybitni muzycy, mający na swoim koncie liczne sukcesy artystyczne, potwierdzone zdobytymi wyróżnieniami i nagrodami na najważniejszych festiwalach i konkursach muzycznych w kraju i za granicą: jedna z najlepszych polskich mezzosopranistek Urszula Kryger, wybitny wiolonczelista Cristian Florea oraz wirtuozi organów Irena Wisełka – Cieślar, Bartosz Jakubczak i Jan Bokszczanin, który sprawuje jednocześnie kierownictwo artystyczne nad festiwalem.
Muzykę dawną podczas festiwalu zaprezentuje zespół wokalny „Jerycho” pod kierownictwem Bartosza Izbickiego, cieszący się pochlebnymi opiniami krytyków muzycznych i uznaniem publiczności.
Nie zabraknie także miejsce na debiuty utalentowanej młodzieży akademickiej – przed ursynowską publicznością zaprezentuje się dwoje tegorocznych dyplomantów katedry organów Aneta Sienkiewicz i Marcin Józef Kryński, którym podczas finałowego koncertu festiwalu towarzyszyć będzie Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod kierownictwem Bożeny Sawickiej.

Podczas tegorocznej edycji Ursynowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej koncerty odbędą się w:
- kościele pw. św. Katarzyny, ul. Fosa 17 (9.10, godz. 19.00),
- kościele pw. bł. Edmunda Bojanowskiego, ul Kokosowa 1 (16.10, godz.19.00),
- kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, al. KEN 101 (23.10, godz.17.00) i
- kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3 (30.10, godz.19.00).

Na wszystkie koncerty festiwalowe koncerty wstęp jest wolny.

V URSYNOWSKI FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ - PROGRAM:

Niedziela 09 października godz. 19.00
Kościół pw. św. Katarzyny, ul. Fosa 17
Zespół wokalny JERYCHO pod kierownictwem Bartosza Izbickiego oraz Irena Wisełka – Cieślar – organy
Zespół wokalny JERYCHO działa od 2014 r. Posługuje się tradycyjnym idiomem śpiewu liturgicznego. Grupa wykonuje historyczne pieśni polskie i łacińskie.
Irena Wisełka-Cieślar organistka i pedagog, ur. w Warszawie. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie organów prof. Jana Kucharskiego. W 2006 roku uzyskała tytuł profesora sztuk muzycznych. Występuje jako solistka i kameralistka na terenie całej Europy. Dokonała wielu prawykonań oraz nagrań utworów polskich kompozytorów współczesnych (K. Knittel, B. K. Przybylski, B. Dowlasz, S. Zamuszko). Irena Wisełka-Cieślar prowadzi klasę organów w Akademii Muzycznej w Łodzi.
W programie kompozycje m.in J. S. Bacha oraz motety z XIV i XV wieku.

Niedziela 16 października godz. 19.00
Kościół pw. bł. Edmunda Bojanowskiego, ul Kokosowa 12
Urszula Kryger – mezzosopran
Bartosz Jakubczak – organy
Urszula Kryger jest absolwentką dwóch wydziałów Akademii Muzycznej w Łodzi: instrumentalnego i wokalno -aktorskiego. Studia wokalne kontynuowała pod kierunkiem Andrzeja Orłowicza w Kopenhadze. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych konkursach muzycznych, otrzymując wysokie nagrody. Publiczność ma okazję często podziwiać jej kreacje w dziełach oratoryjnych wykonywanych pod batutą tak znakomitych mistrzów, jak: Jan Krenz, Jerzy Semkow, Rafael Frühbeck de Burgos, Sir Colin Davis, Armin Jordan. Szczególną uwagą obdarza muzykę kameralną – jej sztuka interpretacji pieśni łączy w sobie perfekcyjność z niezwykłą naturalnością. Doceniają to towarzyszący jej muzycy, wśród których znajdują się wybitni pianiści jak: Hartmut Höll, Charles Spencer, Melvyn Tan i Pascal Rogé, klarnecista Paul Meyer, Tokyo String Quartet, Petersen Quartet. Urszula Kryger jest również pedagogiem. Prowadzi liczne kursy mistrzowskie. Od ponad 10 lat jest wykładowcą łódzkiej Akademii Muzycznej.
Bartosz Jakubczak ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego, a w 2003 roku – studia podyplomowe (stypendium im. Georga Soltiego) z najwyższym odznaczeniem w Royal Academy of Music w Londynie w klasie prof. Davida Titteringtona. Jest laureatem wielu nagród przyznanych przez tę uczelnię m.in. Peter le Huray, Whalley Organ Scholarship Award oraz nagrody Henry W. Richards Prize przyznanej przez wybitnego angielskiego organistę Petera Hurforda. W lutym 2015 roku decyzją Senatu Royal Academy of Music w Londynie przyznano mu tytuł honorowego współpracownika Królewskiej Akademii Muzycznej (Associate of the Royal Academy of Music – ARAM).
W programie m.in. kompozycje Nicolausa Bruhnsa, Maxa Regera, Petra Ebena, Antonía Dvořáka i Mariana Sawy.

Niedziela 23 październik godz. 17.00
Kościół pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, al. KEN 101
Cristian Florea – wiolonczela
Jan Bokszczanin – organy
Christian Florea pochodzi z Rumunii. Jest laureatem licznych nagród na najbardziej prestiżowych konkursach muzycznych Świata: Belgrad, Colmar – 1978, Geneva – 1979, München (ARD) – 1982 i wielu innych. Przez wiele lat był solistą orkiestry z Tanhalle w Zurichu oraz Radio Symphonic Orchestra w Baden-Baden. Koncertował w całej Europie, a także obu Amerykach. Jako dyrygent-solista współpracował z orkiestrami z Madrytu, Barcelony, Państwową Filharmoniczną Orkiestrą im. Georgy Enescu (Bukareszt), Philharmonic of Monterrey (Meksyk), „The Prague Soloists” (Czechy), „The Montpellier Soloists” (Francja) oraz wieloma innymi… Od 2010 roku jest głównym dyrygentem Państwowej Orkiestry Republiki Mołdawii oraz kierownikiem artystycznym Orquestra Simfònica Europea. Christian Florea jest także wybitnym pedagogiem. Wykładał w wyższych uczelniach muzycznych we Freiburgu, Breisgau i Trotzingen.
Jan Bokszczanin, organista i pedagog. W 2000 r. ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joachima Grubicha. W późniejszych latach był stypendystą doktoranckim w University of North Texas (USA), gdzie studiował pod kierunkiem wybitnego pedagoga prof. Jesse E. Eschbacha. Koncertuje w większości krajów Europy, Rosji, Azerbajdżanie oraz USA. Jan Bokszczanin nagrał ponad dwadzieścia płyt CD z muzyką organową dla renomowanych wytwórni płytowych.
W programie kompozycje J.S. Bacha i D. Szostakowicza

Niedziela 30 października godz. 19.00
Kościół pw. bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni
Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod dyrekcją Bożenny Sawickiej
Aneta Sienkiewicz – organy
Marcin Józef Kryński – organy
Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku jest jednym z najstarszych chórów akademickich w Polsce. Został utworzony w roku 1951 z inicjatywy studentów, entuzjastów śpiewu. Siedzibą Zespołu od początku jest barokowy Pałac Branickich, często nazywany „Wersalem Północy”. Zespół należy do kategorii chórów mieszanych, którego repertuar obejmuje utwory sakralne i świeckie od epoki renesansu po prawykonania dzieł kompozytorów współczesnych. Chór wykonuje również dzieła oratoryjne i operowe, koncertując z zespołami symfonicznymi i kameralnymi zarówno z Polski jak i zagranicy. Od lat 70. regularnie współpracuje z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej. Występował również z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii Szczecińskiej, Kieleckiej, Lubelskiej, Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie, Uniwersytetu w Louvain w Belgii, a także z Orchestre de Chambre de Geneve, Orkiestrą Symfoniczną Vita et Musica, Aarhus Symphony Orchestra (DK). W swojej wieloletniej historii białostoccy medycy uczestniczyli w licznych, prestiżowych konkursach oraz festiwalach, zdobywając szereg nagród i wyróżnień. Koncertowali w wielu krajach europejskich: Austrii, Belgii, Bułgarii, Czechach, Danii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwie, Niemczech, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Watykanie, gdzie dostąpili zaszczytu oprawy muzycznej mszy świętej w Bazylice św. Piotra. Jako jedyny chór z Polski brali też udział w obchodach 50. rocznicy powstania Państwa Izrael. Od współpracy z Chórem UMB zaczynali swoje kariery uznani dzisiaj soliści: Agnieszka Zwierko, Małgorzata Walewska, Adam Zdunikowski i Robert Gierlach.
W programie kompozycje m.in. Maurice`a Durufle`a i Maxa Regera.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę