Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

"Za Wielkim Murem" – seminarium dla osób z dysfunkcją wzroku

reklama
📅 Data: czwartek, 25 kwietnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Narodowe w Warszawie (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza osoby niewidome i niedowidzące wraz z osobami towarzyszącymi na spotkanie poświęcone sztuce i kulturze Chin, które uchodzą dziś za najdynamiczniej rozwijający się kraj na świecie. Ekspozycja "Za Wielkim Murem" jest pokazem najcenniejszych i najciekawszych zabytków z kolekcji sztuki chińskiej Muzeum.

Kuratorki wystawy, Joanna Markiewicz i Joanna Popkowska, opowiedzą zarówno o tradycyjnym systemie wierzeń, jak i organizacji państwa opartego na wyłanianych w drodze egzaminów urzędnikach, "ludziach o szczególnych zdolnościach". Nie pozostawało to bowiem bez wpływu na sztukę. Zgodnie z chińską tradycją, mężczyzna aspirujący do zajmowania wysokich stanowisk urzędniczych w państwie – człowiek wykształcony (wenren), pokonując kolejne stopnie cesarskich egzaminów, w tym testy z literatury i filozofii, powinien był wykazywać się również biegłością w kaligrafii, a co za tym idzie mieć umiejętność tworzenia poezji i kreowania dzieł malarskich.

Punktem kulminacyjnym spotkania będzie prezentacja warsztatu artysty: specjalnych pędzli do kaligrafii, naczyń na wodę, podstawek pod pędzle, pieczęci oraz innych przyborów, przykładów świetnego chińskiego rękodzieła XVIII i XIX wieku.

Obowiązują zapisy: Katarzyna Rokosz, [email protected], tel. 609 898 833
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!