Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Koncert "Solidarni z Białorusią"

Koncert "Solidarni z Białorusią"

reklama
📅 Data: niedziela, 21 kwietnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Krakowskie Przedmieście przy hotelu Bristol (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Już 21 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się koncert „Solidarni z Białorusią”, tradycyjnie już organizowany przez stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś (IWB).

O godzinie 19 na ustawionej w okolicach hotelu Bristol scenie pojawią się gwiazdy muzyki polskiej (Strachy na Lachy, Izrael i goście: Muniek Staszczyk z T.Love i raper Vienio) i białoruskiej (energetyczny Lavon Volski&Krambambula, punkowe Dzieciuki), a oprócz tego wystąpią wyjątkowi goście, którzy unaocznią nam skandaliczną postawę białoruskiego reżimu.


Dlaczego?
3 DOBY spędziła za kratkami w marcu dziewczyna z organizacji Europejska Białoruś. Za co? Za demonstrowanie w Dzień Kobiet z transparentem: „Gdzie moje święto? Gdzie moja wolność?”.
5 MIESIĘCY temu władza zajęła siedzibę najważniejszej organizacji zajmującej się obroną prawa człowieka na Białorusi. Szef tej instytucji gnije w łagrze już grubo ponad rok, poddawany perfidnym szykanom.
13 MIESIĘCY temu rozstrzelano dwie osoby skazane za terroryzm, mimo że wcześniej nie zapewniono im rzetelnego wnikliwego procesu.
2,5 ROKU temu w trakcie wyborów prezydenckich białoruskie władze brutalnie spałowały kontrkandydata i demonstrujące tłumy, a kilkadziesiąt osób skazały na wieloletnie więzienie.
Już 18 LAT z okładem trwa festiwal postępującego jedynowładztwa i represji w wykonaniu „prezydenta” Łukaszenki. A wszystko to tuż za naszą wschodnią granicą...

Nie bądźmy obojętni!
O sąsiadach warto pamiętać i warto im swoją pamięć demonstrować. Zwłaszcza jeśli są to tak serdeczni sąsiedzi. Od wielu lat nasze wsparcie dla ciemiężonego społeczeństwa białoruskiego wyrażamy m.in. w rytmie głośnej muzyki. Zapraszamy na kultowy koncert „Solidarni z Białorusią” i wydarzenia towarzyszące. Niech polsko-białoruska solidarność znajdzie swój wyraz na scenie i wokół niej!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!