Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wernisaż wystawy "Jeśli zimową nocą podróżny..." Wojciecha Zamecznika

Wernisaż wystawy "Jeśli zimową nocą podróżny..." Wojciecha Zamecznika

reklama
📅 Data: wtorek, 23 kwietnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Fundacja "Archeologia Fotografii" ul. Andersa 13, klatka VII, domofon 112 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Wojciech Zamecznik
Jeśli zimową nocą podróżny…
otwarcie: 23 kwietnia, 19.00
wystawa czynna do 7 czerwca 2013

Fotografie Wojciecha Zamecznika (1923–1967), drobne notatki, studia, czasem robocze powiększenia, łączy oniryzm i surrealistyczna wrażliwość wizualna. Prawie każda pochodzi z innego „porządku”, czemu innemu służyła, była elementem innej narracji, a jednak formalnie są sobie bliskie. Pokazywane na wystawie w galerii Fundacji Archeologia Fotografii fotografie i fragmenty nagrań filmowych uchylają przed nami zasłonę rzeczywistości. Zobaczymy grupę przetworzonych, odrealnionych zdjęć, które posłużyły do czołówki filmu Jutro premiera (reż. Janusz Morgenstern, 1962); fragment abstrakcyjnej serii zdjęć tuszu w wodzie; miniaturowe, niezwykłe widoki przedmiotów codziennego użytku, prawdopodobnie jedne z pierwszych fotografii wykonanych przez Zamecznika; kolorową serię jarmarcznych fotografii i slajdów z początku lat 60. W ramach pokazu będzie można zobaczyć również projekcję wybranych fragmentów taśm 16 mm z archiwum filmowego Wojciecha Zamecznika, zdigitalizowanego przez FAF.
Podobnie jak czytelnicy niezwykłej powieści Italo Calvino możemy się zagubić w tych miniaturach, często nieważnych i pobocznych, by wejść w nową opowieść, w której znajdujemy echa wcześniejszej.

Wystawa odsłania fragment nagrań filmowych Wojciecha Zamecznika, których szerszy wybór zostanie zaprezentowany w postaci filmu według koncepcji Adama Palenty w maju 2013 roku.
Kuratorka: Karolina Ziębińska-Lewandowska, współpraca: Julia Odnous

Prezentowane na wystawie fotografie są skanowane i opracowane w ramach projektu digitalizacyjnego współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!