Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
Fundacja Kulturo zaprasza w listopadzie do świętowania stulecia stołeczności warszawskiej Woli w rytmie tanga. Organizatorzy projektu „Tango dla Woli” przygotowali dla uczestników wiele atrakcji: międzypokoleniowe warsztaty tanga, a także fuzyjny koncert artystów z Polski i Argentyny.
Już od 14 do 23 listopada w Wolskim Centrum Kultury (ul. Działdowska 6) odbywać się będą wydarzenia pełne energii i siły tanga. Ich celem będzie uczczenie stulecia przyłączenia dzielnicy Wola do miasta Warszawa. Osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział m.in. w dostępnych dla wszystkich lekcjach tanga.
Tango to taniec o wyjątkowo integrującym charakterze, którego uczyć się można na każdym etapie życia. Międzypokoleniowe warsztaty poprowadzi polsko – argentyńska para, która zaprosi uczestników na spotkanie z emocjami i radością tańczenia tanga. Będzie mógł w nich uczestniczyć każdy zainteresowany, bez względu na wiek - w tym osoby niewidome.
Co ważne, tango w Warszawie ma już ponad stuletnią tradycję. To tu narodził się fenomen polskiego tanga (śpiewanego i worzonego przez polskich artystów, pełnego polskiego charakteru i subtelności). W jego historii nie brakuje też wątków wolskich. Na Woli mieszkała m.in. śpiewająca polskie tanga Hanka Ordonówna, a przy ulicy Płockiej działały firmy fonograficzne wydające płyty z polskimi tangami. Dlatego też pomysłodawcy tangiem chcą połączyć uczestników w idei świętowania wolskiego jubileuszu.
Kulminacyjnym elementem projektu będzie koncert finałowy, w którym wystąpią charyzmatyczne artystki z Argentyny (Liliana Manski) i Polski (Magdalena Janina Lechowska). Repertuar będzie wyjątkowy. Usłyszeć będzie można tradycyjne tanga argentyńskie oraz polskie tanga warszawskie nawiązujące do folkloru miasta, w tym te odwołujące się do dzielnicy Wola.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jednakże na warsztaty obowiązują zapisy. Każdorazowo w warsztatach może uczestniczyć do 12 par.