Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Świąteczne Kino na B(l)oku

Świąteczne Kino na B(l)oku
📅 Data: środa, 28 grudnia 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Rembielińska 19 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy – Krzysztof Miszewski oraz Burmistrz Dzielnicy Targówek
m.st. Warszawy – Sławomir Antonik zapraszają na

ŚWIĄTECZNE KINO NA B(L)OKU
28 grudnia 2016 * Warszawa - osiedle Bródno - Dzielnica Targówek
PEKIN (Podwórko przy ulicy Rembielińskiej 19)

PROGRAM:

godz. 18.00 - Powitanie
Rozpoczęcie świątecznych konkursów z nagrodami oraz gorący poczęstunek

godz. 18.10 - wspólne kolędowanie: Chór Świętego Włodzimierza
Kierownictwo muzyczne – Stefan Wardziak

godz. 18:30 - KINO NA B(L)OKU: PREMIERA
PEKINARIA - pokaz filmu dokumentalnego Mateusza Wyszogrodzkiego o PEKINIE – najdłuższym bloku na Bródnie

godz. 18:50 - wspólne kolędowanie: Zuza Kalicka

godz. 19:00 - wspólne kolędowanie: Muzyczni Czarodzieje

godz. 19:20 - Pracownia Cyrkowa: pokaz fire show

godz. 19:35 - KINO NA B(L)OKU: świąteczne blokonocki
czyli świąteczne odcinki bohaterów dobranocek obecnych rodziców (Miś Uszatek - Choinka / Zaczarowany Ołówek - Worek prezentów)

godz. 20.00 - Pożegnanie

* W przypadku bardzo niekorzystnych warunków atmosferyczny impreza odbędzie się w innym terminie.


„Świąteczne Kino na B(l)oku” to kolejna edycja autorskiego projektu Pawła Sky’a – „Kino na B(l)oku”. Dotychczas odbyło się 7 seansów podczas 5 edycji (ul. Św. Hieronima – 2003, ul. Nieszawska – 2012, 2013, 2014 oraz „Kino na Kamienicy – Festyn Sąsiedzki” przy Cafe Sąsiad na Targówku Fabrycznym – 2016).

„Kino na B(l)oku” to projekt, który zamiast sali kinowej i ekranu wykorzystuje przestrzeń blokowiska. Podwórko staje się widownią, blok – ekranem, a zmierzch naturalnym zaciemnieniem. Organizatorzy mają nadzieję, że wyjątkowy charakter zdarzenia zachęci mieszkańców do rozwijania więzi sąsiedzkich oraz pozwoli im lepiej identyfikować się z miejscem zamieszkania.

Tym razem chcemy mieszkańców zaprosić do wspólnego spędzenia czasu w najbardziej rodzinnym okresie roku – Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Planujemy wspólne kolędowanie, premierę filmu o PEKINIE – najdłuższym bloku na Bródnie, pokaz tańca z ogniem (fire show) oraz dodatkowe atrakcje. Świąteczne konkursy z nagrodami (ufundowanymi przez Urząd Dzielnicy Targówek, Dom Kultury „Świt” czy Stowarzyszenie „Kulturalne Bródno”), blokonocki czyli świąteczne odcinki bohaterów dobranocek obecnych rodziców. Oczywiście nie zapomnieliśmy również o rozgrzaniu atmosfery – będzie serwować gorącą grochówkę -:)

Mamy nadzieję, że wyjątkowy okres roku, jakim są bożenarodzeniowe święta oraz moc atrakcji, które przygotowaliśmy spowodują, że wspólnie spotkamy się na podwórku przy Pekinie i również jako sąsiedzi wspólnie spędzimy ten wyjątkowy czas.


W 2003 roku na potrzeby KnB, Wojciech Koronkiewcz zrealizował film o naszym osiedlu „Tam, gdzie jest Bródno” (dostępny na You Tube). W tym roku postanowiliśmy zaprosić Mateusza Wyszogrodzkiego do zrealiowania reportażu o najdłuższym bloku na Bródnie (337 metrów) – Pekinie czyli budynku, który ma wiele adresów (Rembielińska od 15 przez 17 do 19 oraz Bazyliańska 18). Nazwa Pekin pojawiła się już latach 80-tych XX wieku i była potoczną nazwą tego bloku używaną przez mieszkańców osiedla. I nie zawsze kojarzyła się dobrze. Dzięki aktywności mieszkańców bloku, nazwa i jak sam blok zaczynają kojarzyć się pozytywnie i może być wzorem społecznej rewitalizacji blokowiska.

Mateusz Wyszogrodzki jest uczniem Liceum Filmowego w Warszawie. Artysta niezwykle wszechstronny, zajmuje się grafiką, filmem, fotografią. Do tej pory zrealizował również kilka filmów o Dzielnicy Targówek. W wakacje 2016 w Parku Bródnowskim, przy Domku Herbacianym, odbył się wernisaż jego wystawy fotograficznej „Jestem z Bródna”.

Święta to oprócz choinki, spotkań rodzinnych czy prezentów to oczywiście śpiewanie kolęd. Podczas śKnB kolędy wspólnie z nami zaśpiewają:

Zuza Kalicka prace na scenie zaczynała 11 lat temu w Teatrze Polskim. Talent i warsztat rozwijała na warszawskim Targówku. Na prawym brzegu Wisły ceniona za główne role w musicalach „Metro”, „Jutro minęło” oraz „Romeo i Julia”. Od lat związana z Teatrem Muzycznym Gaffa.

Zespół Muzyczni Czarodzieje powstał w 2010 roku i działa w Środowiskowym Domu Samopomocy „Na Targówku” przy ul. Suwalskiej 11. Od 2014 roku gramy w poszerzonym składzie. Do zespołu dołączyły osoby z ośrodków przy Wilczej i Rydygiera. Osoby niepełnosprawne intelektualnie śpiewają oraz grają na instrumentach perkusyjnych. Za pozostałe instrumenty „chwytają” terapeuci oraz przyjaciele współpracujący z zespołem.

Chór Świętego Włodzimierza powstał w marcu 2014 roku i od tego czasu działa jako chór parafialny przy Parafii pw. Św. Włodzimierza na Bródnie.

Święta to również nastrój sylwestrowy. I dlatego zaprosiliśmy Pracownię Cyrkową, która zaprezentuje pokaz fire show czyli odbędzie się na żywo taniec z ogniem.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Targówek lub w kategoriach: film koncert spotkanie inne dla dzieci
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧