Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

NOC MUZEÓW - zwiedzanie Muzeum Polskich Linii Lotniczych

📅 Data: sobota, 18 maja 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Włochy, Polskie Linie Lotnicze LOT, Warszawaul. 17 Stycznia 39 (Szklany biurowiec - wejście od strony 17 Stycznia) (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Warszawa - Noc Muzeów 2013 w Muzeum Polskich Linii Lotniczych LOT - 18 maja 2013 godz. 14:00 - 1:00 (Muzeum czynne będzie "do ostatniego gościa", także po godzinie 1:00)

Jest to jedyne w Polsce muzeum linii lotniczej. PLL LOT jest jedną z dwóch najstarszych linii w Europie funkcjonującą pod tym samym znakiem i nazwą od 84 lat. W muzeum można obejrzeć zdjęcia, dokumenty, mundury, plakaty oraz pamiątki z różnych wydarzeń w tym z podróży papieskich. Znajdują się tutaj modele samolotów, które LOT eksploatował i eksploatuje.

Sala Historii PLL LOT jest miejscem, gdzie przeszłość i osiągnięcia polskiego lotnictwa pasażerskiego stykają się z jego teraźniejszością. Nowoczesna w formie, otoczona szkłem i metalem, gromadzi pamiątki i eksponaty dokumentujące ponad 84 letnią historię polskiego narodowego przewoźnika. Prezentowane są modele samolotów eksploatowanych w PLL LOT, mundury, elementy wyposażenia samolotów, materiały reklamowe, cenne dokumenty historyczne oraz bogate zbiory fotograficzne. Na specjalną uwagę zasługują oryginalne śmigło przedwojennego Fokkera FVII i tablica przyrządów TU-134.
Część ekspozycji poświęcona jest pamiątkom z podróży Papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI na pokładach lotowskich samolotów.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Włochy lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę