Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Nowa odsłona Multimedialnego Parku Fontann

Nowa odsłona Multimedialnego Parku Fontann

reklama
📅 Data: piątek, 03 maja 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Park fontann na Podzamczu (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Już 3 maja, podczas trwającej w Warszawie majówki, odbędzie się wielkie otwarcie nowego sezonu artystycznego w Multimedialnym Parku Fontann. W tym roku nowe widowisko pt. "Wodna symfonia" przygotowała Stołeczna Estrada, pod której opieką od początku 2013 znalazł się park fontann na Podzamczu.

Tegoroczny pokaz przygotowywany jest od wielu miesięcy. Ma pokazać zupełnie nowe oblicze fontann i możliwości jakie daje ta skomplikowana technologia. Po raz pierwszy wielki ekran wodny będzie wykorzystany do prowadzenia całej narracji widowiska. Pojawią się na nim postaci – bohaterowie wodnego pokazu, a także specjalnie wybrane filmy animowane, które wzbogacą warstwę wizualną.

Zależało nam bardzo na tym, żeby przy wykorzystaniu wszystkich możliwości technicznych fontann, przenieść publiczność w świat sztuki. Tak zrodził się pomysł wykreowania nowej, plenerowej filharmonii, w której w każdy piątek i sobotę obejrzymy niezwykły spektakl „Wodna symfonia” – mówi Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady

W nowym show pojawią się elementy narracji przestrzennej: postać dyrygenta zestawiona zostanie z jego trójwymiarowym, laserowym odzwierciedleniem. Będzie on kierował nie tylko muzyką, ale i samymi fontannami, które wystrzeliwać będą strumieniami wody w określonym tempie i w wybranej kolorystyce. W wodnej filharmonii nie zabraknie także samych muzyków i instrumentów.

W warstwie muzycznej usłyszymy symfoniczne wykonania nie tylko ponadczasowej muzyki klasycznej, ale także muzykę filmową i elektroniczną.

Pokaz będzie zatem jedynym w swoim rodzaju koncertem w pięknej przestrzeni Podzamcza, u podnóża Nowego Miasta. Dzięki pomysłowi na powołanie do życia wirtualnej filharmonii z różnorodnym repertuarem wzbogaconym o niesamowite efekty świetlno-wodno-laserowe, Multimedialny Park Fontann z pewnością przyciągnie kolejne rzesze wielopokoleniowej publiczności, spragnionej ciekawej i edukującej rozrywki.
Widowisko potrwa około 30 minut.

Pokazy fontann będą prezentowane w każdy piątek i sobotę w sezonie od maja do końca września (maj i wrzesień o godzinie 21, czerwiec, lipiec, sierpień o godzinie 21.30).

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!