Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

JUWENALIA Warszawskie - Miasteczko Akademickie 2013: Multikulti

JUWENALIA Warszawskie - Miasteczko Akademickie 2013: Multikulti

reklama
📅 Data: piątek, 10 maja 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Krakowskie Przedmieście (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Już 10 maja Juwenalia Uniwersytetu Warszawskiego otworzy, jak co roku, Miasteczko Akademickie, czyli największe studenckie święto uliczne. Tegorocznym motywem przewodnim jest wielokulturowość: na zamkniętym odcinku Krakowskiego Przedmieścia stanie aż 25 stoisk związanych z kulturą różnych zakątków świata.

Sprawimy, że tego dnia Krakowskie Przedmieście stanie się pełnym kolorów i muzyki studenckim centrum Warszawy!

Podczas Miasteczka Akademickiego spotkać będzie można zarówno zawodników futbolu amerykańskiego, tancerki brzucha, jak i peruwiańskich muzyków. Atrakcji nie zabraknie, a każdy, niezależnie od zainteresowań czy wieku, znajdzie coś dla siebie.

Do udziału w imprezie zgłosiły się samorządy studentów, koła naukowe działające na Uniwersytecie Warszawskim, a także instytuty kultury i inne instytucje zewnętrzne. Na stoiskach uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę, skosztować wielu specjałów kulinarnych czy spróbować swoich sił w konkursach z nagrodami. Ponadto niektórzy z organizatorów przeprowadzą warsztaty z gry na instrumentach charakterystycznych dla wybranych obszarów kulturowych, sprzedawane będzie też lokalne rękodzieło.

Podczas trwania Miasteczka Akademickiego odbędą się krótkie pokazy angażujące publiczność, takie jak pokazy tańca, sztuk walki, a także minikoncerty. Ulica stanie się sceną, na której artyści zaprezentują swoje talenty, a uczestnicy znajdą się w samym centrum studenckiego święta i kulturowego tygla, jakim będzie tego dnia Krakowskie Przedmieście.

Poza stoiskami konkretnych krajów rozstawiony zostanie też duży namiot międzynarodowy, gdzie swoją działalność zaprezentują organizacje studenckie zajmujące się współpracą i integracją studentów z wielu uczelni na całym świecie. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z aktywnością Samorządu Studentów UW, AIESEC i Erasmus Student Network. Będą mogli porozmawiać z zagranicznymi studentami uczącymi się na Uniwersytecie Warszawskim o ich doświadczeniach związanych ze studiami w Polsce.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!