Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

JUWENALIA Warszawskie - Miasteczko Akademickie 2013: Multikulti

JUWENALIA Warszawskie - Miasteczko Akademickie 2013: Multikulti
📅 Data: piątek, 10 maja 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Krakowskie Przedmieście (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Już 10 maja Juwenalia Uniwersytetu Warszawskiego otworzy, jak co roku, Miasteczko Akademickie, czyli największe studenckie święto uliczne. Tegorocznym motywem przewodnim jest wielokulturowość: na zamkniętym odcinku Krakowskiego Przedmieścia stanie aż 25 stoisk związanych z kulturą różnych zakątków świata.

Sprawimy, że tego dnia Krakowskie Przedmieście stanie się pełnym kolorów i muzyki studenckim centrum Warszawy!

Podczas Miasteczka Akademickiego spotkać będzie można zarówno zawodników futbolu amerykańskiego, tancerki brzucha, jak i peruwiańskich muzyków. Atrakcji nie zabraknie, a każdy, niezależnie od zainteresowań czy wieku, znajdzie coś dla siebie.

Do udziału w imprezie zgłosiły się samorządy studentów, koła naukowe działające na Uniwersytecie Warszawskim, a także instytuty kultury i inne instytucje zewnętrzne. Na stoiskach uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę, skosztować wielu specjałów kulinarnych czy spróbować swoich sił w konkursach z nagrodami. Ponadto niektórzy z organizatorów przeprowadzą warsztaty z gry na instrumentach charakterystycznych dla wybranych obszarów kulturowych, sprzedawane będzie też lokalne rękodzieło.

Podczas trwania Miasteczka Akademickiego odbędą się krótkie pokazy angażujące publiczność, takie jak pokazy tańca, sztuk walki, a także minikoncerty. Ulica stanie się sceną, na której artyści zaprezentują swoje talenty, a uczestnicy znajdą się w samym centrum studenckiego święta i kulturowego tygla, jakim będzie tego dnia Krakowskie Przedmieście.

Poza stoiskami konkretnych krajów rozstawiony zostanie też duży namiot międzynarodowy, gdzie swoją działalność zaprezentują organizacje studenckie zajmujące się współpracą i integracją studentów z wielu uczelni na całym świecie. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z aktywnością Samorządu Studentów UW, AIESEC i Erasmus Student Network. Będą mogli porozmawiać z zagranicznymi studentami uczącymi się na Uniwersytecie Warszawskim o ich doświadczeniach związanych ze studiami w Polsce.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama