Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
Z okazji obchodzonego 21 marca Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową, Muzeum POLIN zaprasza do Żywej Biblioteki – miejsca, w którym tradycyjne książki zastępowane są przez Żywe Książki. Zapraszamy do spotkania i rozmowy z osobami, które należą do grup dotkniętych uprzedzeniami i stereotypami.
19.03.2017 r. (niedziela) - godz. 15.00-18.00, hol główny
WSTĘP WOLNY
Żywa Biblioteka będzie otwarta w holu Muzeum przez trzy godziny; możesz ją odwiedzić w dogodnym dla Ciebie momencie. To przestrzeń do rozmów, wymiany opinii i doświadczeń, dzielenia się sobą. Czytelnicy Żywej Biblioteki mogą „wypożyczyć” Żywą Książkę, czyli porozmawiać z wybraną osobą w cztery oczy, w atmosferze otwartości i wzajemnej życzliwości.
Idea Żywej Biblioteki powstała w Danii w 2000 roku. Ma odzwierciedlać różnorodność społeczeństwa. Polega na rozmowie z osobą, która postrzegana jest przez pryzmat stereotypów, przez co często spotyka się z niechęcią innych ludzi, a czasem - z dyskryminacją. W roli Książek występują, na przykład, przedstawiciele mniejszości etnicznych, osoby homoseksualne, osoby z niepełnosprawnością, wyznawcy różnych religii i niewierzący, osoby o różnych kolorach skóry, itd. Podczas spotkania z Czytelnikiem, Książki opowiadają o sobie, odpowiadają na pytania, pozwalając w ten sposób innym ludziom zajrzeć do swojego świata. W ten sposób przypominają, że niezależnie od tego, skąd pochodzimy, jakie mamy rodziny lub co robimy w życiu, wszyscy mamy takie same prawa. Celem wydarzenia jest edukacja na temat praw człowieka, przeciwdziałanie stereotypom i dyskryminacji.
Żywa Biblioteka jest organizowana w Muzeum POLIN przez uczestników kursu „Postawy wobec przemocy”.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy przyjść, przyłączyć się i porozmawiać - serdecznie zapraszamy.
Wydarzenie oraz kurs "Postawy wobec przemocy" są realizowane w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe", komponent "Oblicza różnorodności".
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
spotkanie
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie