Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Muzealny wtorek: Miniatura portretowa

Muzealny wtorek: Miniatura portretowa
📅 Data: wtorek, 20 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Muzealne wtorki - cykl zajęć został przygotowany z myślą o seniorach, jak również o wszystkich, którzy interesują się malarstwem, rzeźbą, grafiką i architekturą.

Muzeum Narodowe w Warszawie
WSTĘP WOLNY / KINO MUZ / 75 MIN

Program na maj i czerwiec 2017:

9 MAJA
Kazimierz i Julia Stabrowscy
Kazimierz Stabrowski, współtwórca i pierwszy dyrektor war­szawskiej Szkoły Sztuk Pięknych, miał oryginalny, choć oparty na akademickich podstawach, łączący dekoracyjność i fantazję styl. Za jego sprawą stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców Młodej Polski. W artystycznej drodze towarzyszyła mu żona Julia z Janiszewskich, utalentowana rzeźbiarka.

16 MAJA
Ferdynand Ruszczyc
Ferdynand Ruszczyc należał do najbardziej wszechstronnych polskich artystów. Zajmował się malarstwem, grafiką, teatrem i literaturą. Był nauczycielem młodych adeptów malarstwa w Warszawie, Krakowie oraz Wilnie.

23 MAJA
Konrad Krzyżanowski
Edukacja w petersburskiej Akademii zakończyła się dla Konrada Krzyżanowskiego relegowaniem z uczelni. Był to efekt konfliktu młodego artysty z rektorem. W przyszłości Krzyżanowski okazał się świetnym pedagogiem. Swobodny styl bycia i nowatorskie metody nauczania sprawiły, że był uwielbiany przez swoich studentów.

6 CZERWCA
Tryumf koloru — portrety Jana Chrzciciela Lampiego
Jan Chrzciciel Lampi gościł w Polsce w czasach Sejmu Wielkiego. Portret Pawła Grabowskiego, polskiego posła i dziedzica tradycji rycerskiej jest wirtuozerskim popisem artysty – kontynuatora północnowłoskiego koloryzmu i naturalizmu.

13 CZERWCA
W stylu angielskim — portrety Józefa Grassiego
Józef Grassi, autor wizerunków bohaterów narodowych, między innymi Józefa Poniatowskiego i Tadeusza Kościuszki, słynął również jako portrecista eleganckich dam. Portret Anny z Ossolińskich Krasińskiej ukazuje modelkę na tle nastrojowego pejzażu, inspirowanego dziełami angielskiego malarza Thomasa Gainsborough.

20 CZERWCA
Miniatura portretowa
Miniatura portretowa w czasach panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego przeżywała okres rozkwitu. Pod opieką króla pracowała Fryderyka Bacciarelli, żona nadwornego malarza oraz liczne grono uczniów Marcelego Bacciarellego, między innymi Józef Kosiński i Wincenty Lesseur.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧