Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Magdalena Kicińska, Pani Stefa - 49. spotkanie Moko DKK

Magdalena Kicińska, Pani Stefa - 49. spotkanie Moko DKK
📅 Data: sobota, 13 maja 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Centrum ŁOWICKA, Łowicka 21 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W maju jak zwykle włączamy się w akcję Warszawa czyta - i rozmawiamy o "Pani Stefie" Magdaleny Kicińskiej. Spotykamy się w sobotę 13.05 o godz. 10 w Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21) w sali 0-14 (poziom minus jeden) lub przy ładnej pogodzie - na patio.

O KSIĄŻCE
"Pani Stefa", reportaż biograficzny o Stefanii Wilczyńskiej, współpracowniczce Janusza Korczaka, to nasza warszawska „herstoria”, wydobycie z cienia kobiety, której osiągnięcia przez lata pozostawały szerzej nieznane. Mimo skąpej dokumentacji autorka stworzyła pełnowymiarowy portret tej niezwykłej postaci. Ze źródeł wyłania się obraz znakomitej organizatorki, ale też – co szczególnie poruszające – kobiety nękanej wątpliwościami, czy jej praca oraz życie mają sens.

Lektura "Pani Stefy" to okazja do skonfrontowania się z aktualnością idei wychowawczych Korczaka i Wilczyńskiej, ale też problemu, z jakim się mierzyli – ponad 70 lat po ich śmierci musimy sobie ze wstydem zdać sprawę, że państwo wciąż nie umie odpowiednio zadbać o dzieci wychowujące się bez rodziców. W ten sposób książka historyczna staje się punktem wyjścia do zupełnie współczesnej debaty.

O AUTORCE:
Magdalena Kicińska (ur. 1987) – reporterka, współpracowniczka „Gazety Wyborczej”, publikuje m.in. w „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”. Nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej, Mediatorów 2016. Autorka książki "Pani Stefa" (Czarne, 2015), za którą otrzymała Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016 oraz Poznańską Nagrodę Literacką – Stypendium im. Stanisława Barańczaka 2016 dla młodego twórcy, nominowano ją także do Nagrody Gryfia i Nagrody Conrada. Jej teksty ukazały się także w zbiorach reportaży, m.in. "Walka jest kobietą" (Dom Wydawniczy PWN – Grupa Wydawnicza PWN, 2014), "Mur. 12 kawałków o Berlinie" (Czarne, 2015), "Obrażenia. Pobici z Polską" (Wielka Litera, 2016). Urodziła się w Lublinie, mieszka w Warszawie.


Przypominamy, że spotkanie klubu ma charakter otwarty i że łączymy je ze śniadaniem – zachęcamy do przynoszenia chleba, różnych dobrych rzeczy do chleba, szczególnie wegańskich i bezglutenowych past. Świetnie sprawdzają się też ciasta i owoce :)

Na koniec każdego spotkania ok. 20 minut przeznaczamy na polecanie sobie różnych wartych przeczytania książek – weźcie na najbliższe spotkanie książkę, która ostatnio zrobiła na was duże wrażenie, i opowiedzcie o niej innym. Możecie też ostrzec przed tym, co warto omijać.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę