Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Nie znajdziesz tego na torrentach: 10 lat programu PIERWSZY DOKUMENT

Nie znajdziesz tego na torrentach: 10 lat programu PIERWSZY DOKUMENT
📅 Data: wtorek, 09 maja 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Znajomi Znajomych ul. Wilcza 58A (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Z okazji 10-lecia programu PIERWSZY DOKUMENT realizowanego w Studiu Munka SFP zapraszamy na bezpłatny pokaz trzech filmów dokumentalnych.

TRZY ROZMOWAY O ŻYCIU Julii Staniszewskiej
POLONEZ Agnieszki Elbanowskiej
PRZED ŚWITEM Łukasza Borowskiego

Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami.


TRZY ROZMOWY O ŻYCIU
rok produkcji 2016 // 24 minuty

reżyseria i scenariusz // Julia Staniszewska
montaż // Adriana F. Castellanos
zdjęcia // Kacper Lisowski, Adam Palenta, Tomasz Wolski
produkcja // Studio Munka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Kijora

Trudna i bolesna rozmowa matki i córki. Matka - lekarka, wierząca i praktykująca katoliczka. Córka - agnostyczka, jej dzieci przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Jej matka kocha swoje wnuki, ale nie akceptuje tej metody. Córka marzy, że matka zmieni swoje przekonania. Matka jest rozdarta między miłością do córki i wnuków, a dogmatami kościoła. Chciałaby, żeby córka spróbowała ją zrozumieć. Film próbuje zrozumieć je obie.

Nagrody
2016 // Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" - Nagroda Dziennikarzy dla filmu krótkometrażowego za "dowód na to, że nawet dziś stać nas na dialog"
2016 // Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema" - Wyróżnienie za "ważny film o potrzebie i możliwości dialogu, który toruje drogę do spotkania kochających się ludzi"
2016 // Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka" - I Nagroda w Konkursie Polskim "Niezależni". Uzasadnienie Jury: "Bardzo szczery i intymny portret dwóch wizji świata. Reżyserka odsłania się, aby dać nam osobisty wgląd w niezwykle ważny społecznie temat"
2017 // FebioFest (Bratysława) - Wyróżnienie Specjalne
2017 // Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia" - Wyróżnienie w konkursie filmu dokumentalnego


POLONEZ
rok produkcji 2016 // 16 minut

reżyseria, scenariusz, montaż // Agnieszka Elbanowska
zdjęcia // Paweł Chorzępa
dźwięk // Dariusz Wancerz
produkcja // Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka,
Impakt Film

Dyrektor Domu Kultury w Aleksandrowie Kujawskim ogłasza konkurs na twórczą prezentację własnej postawy patriotycznej. Uczestnicy mają wykazać się kreatywnością nieograniczoną żadnymi wymogami formalnymi. Śpiew, recytacja, gest, przemowa, inscenizacja - wszystkie formy dozwolone. Nadchodzi jedenasty dzień jedenastego miesiąca w roku - narodowe święto niepodległości. To właśnie dziś jury, w którego skład wchodzi dyrektor, burmistrz, ksiądz i lokalna poetka, wybierze najlepszego patriotę w regionie.

NAGRODY
2016 // Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" - Wyróżnienie za "niebanalne podejście do tematu współczesnego patriotyzmu"
2017 // Short Waves Festival - III Nagroda w Konkursie Polskim 2017 // Sao Paulo - Rio de Janeiro (MFF Dokumentalnych "It's All True") - Wyróżnienie Specjalne


PRZED ŚWITEM
rok produkcji 2016 // 24 minuty

reżyseria i scenariusz // Łukasz Borowski
zdjęcia // Michał Stajniak
montaż // Marcin Latanik
produkcja // Studio Munka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Film przedstawia historię nastoletniego stylisty fryzur o androgynicznej urodzie, który wraz ze swoim ojcem, byłym zapaśnikiem, przemierza bezdroża albańskich gór. Skazani na siebie muszą razem stawić czoła niebezpieczeństwu, żeby w końcu się odnaleźć. „Przed świtem” jest intymnym portretem relacji między ojcem i synem, hołdem bezwarunkowej miłości, pomimo tak wielu różnic.

Film swoją światową premierę miał podczas 23. Hot Docs Canadian International Documentary w Toronto.

---

Projekt "Nie znajdziesz tego na torrentach" wystartował w styczniu 2012 roku w klubokawiarni Chłodna25, zainicjował go pokaz debiutu fabularnego w reżyserii Adriana Panka pt. "Daas". Od tego czasu gośćmi cyklu byli m.in.: Wilhelm i Anka Sasnal ["Z daleka widok jest piękny"], Tomasz Wasilewski i Katarzyna Herman ["W sypialni"], z kolei Tomek Matuszczak, Jacek Piotr Bławut, Sławomir Shuty i Maciej Bochniak pokazywali swoje krótkie metraże: "Serce do walki", "Jezioro" i "Pokój". W Kosmos Kosmos, który przez rok był kolejną przystanią projektu, odbyły się seanse krótkometrażowych produkcji: Michała Szcześniaka, Krzysztofa Kasiora, Marcina Janosa Krawczyka i Marcina Bortkiewicza - pokaz jego filmów ["Cisza", "Reguły gry", "Nauczanie początkowe", "Portret z pamięci" i "Lewa połowa twarzy"] zgromadził największą jak do tej pory torrentową publiczność. Po odsłonie cyklu w Resorcie i jego plenerowych edycjach w Kurorcie - pokazy filmów m.in. Aleksandra Dembskiego i Karoliny Bendery - przyszedł czas na nowe miejsce: Znajomi Znajomych.

Zapraszamy raz w miesiącu do klubokawiarni Znajomi Znajomych na spotkania z kinem spoza mainstreamowego obiegu. Zależy nam na tym, by przybliżać szerszej publiczności filmy, które na moment trafiły do kin, ale szybko zeszły z afisza, oraz takie, które, choć zrealizowane w Polsce, w ogóle nie znalazły się w planach repertuarowych krajowych dystrybutorów. Jak do tej pory pokazaliśmy między innymi takie produkcje jak: JUREK Pawła Wysoczańskiego, NOC WALPURGI Marcina Bortkiewicza, WIĘZI Zofii Kowalewskiej, HEL Katii Priwieziencew i Pawła Tarasiewicza, BERLIN DIARIES Przemysława Wojcieszka, AGFA 1939. PODRÓŻ W CZASY WOJNY Michała Wnuka, ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI Tomasza Wasilewskiego, HUMANKA Katarzyny Trzaski i WALSER Zbigniewa Libery. Po pokazach zapraszamy na spotkania z gośćmi.

Wstęp na wszystkie seanse i spotkania jest bezpłatny.
Sala ma 70 miejsc siedzących.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama