Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Inne wizje. Kino SF poza Hollywoodem | Wykład i projekcja

Inne wizje. Kino SF poza Hollywoodem | Wykład i projekcja
📅 Data: czwartek, 18 maja 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Świetlica Nowego Teatru, Madalińskiego 10/16 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


REŻYSERIA William Eubank (2011)
CZAS TRWANIA 1 godz. 24 min

Jeśli kochacie Odyseję kosmiczną, pokochacie ten film. Jeśli od wartkiej akcji ważniejsze są dla was obrazy, nie oderwiecie oczu. I chociaż pewnie nigdy nie słyszeliście o debiutanckim filmie Williama Eubanka, to na pewno nie będziecie żałować tych 84 minut.

WSTĘP WOLNY
FILM W ORYGINALNEJ WERSJI JĘZYKOWEJ Z POLSKIMI NAPISAMI

Chcesz poznać tytuły filmów pokazywanych podczas wykładów? Napisz: bow@nowyteatr.org lub zadzwoń
22 379 33 33.


O cyklu:

Wielu widzom kino science fiction kojarzy się z hollywoodzkimi produkcjami, których spektakularności dorównuje jedynie ich przywiązanie do sprawdzonych komercyjnie formuł. I o ile kinetyczna rozrywka kosmicznych bitew i rozmiękczonych, szczęśliwych zakończeń też ma swoje miejsce we współczesnej
kulturze, to inne kino science fiction jest możliwe. Tak jak literatura SF, może ono oszołomić czymś więcej niż wybuchami, sprowokować krytyczne spojrzenie na tu i teraz oraz zmienić sposób myślenia o rzeczywistości – bo truizmem wręcz jest, że science fiction nie mówi nam nic o przyszłości i wszystko o teraźniejszości.

Wybór filmów ma za zadanie przybliżyć widzom różnorodność współczesnej SF na dużym ekranie: tematyczną, konstrukcyjną, audiowizualną i filozoficzną. Wybrane filmy reprezentują różne kinematografie narodowe, style artystyczne i tematykę, ale łączy je spojrzenie na świat – przez pryzmat wyobrażonej przyszłości, ukośnie, przez filtr różnicy. Projekcję każdego filmu poprzedzi krótki wykład, po filmie odbędzie się dyskusja.

Dr Anna Warso – adiunkt na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu SWPS. Zajmuje się literaturą amerykańską, kulturą popularną i science fiction, w tym roku prowadzi zajęcia o potworach, poezji i przekładzie.

Dr hab. Paweł Frelik – dyrektor Centrum Badań Gier Wideo UMCS. Zajmuje się science fiction, grami wideo, transmediami i literaturą eksperymentalną. Członek zespołów redakcyjnych amerykańskich i brytyjskich czasopism poświęconych kulturze SF.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama