Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Szafa gra nocą! Noc Muzeów w POLIN

Szafa gra nocą! Noc Muzeów w POLIN

reklama
📅 Data: sobota, 20 maja 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy Was do nocnego zwiedzania świata muzyki popularnej zapisanej na winylowych płytach a tworzonej przez żydowskich kompozytorów, producentów i wykonawców. Przyjdźcie ze znajomymi, rodzinami i bawcie się razem z nami.

Podczas Nocy Muzeów przygodę rozpoczniemy już w wyjątkowej, zaanimowanej kolejce. Hol budynku rozświetlą projekcje przygotowane przez Sylwestra Łuczaka do wykonywanej na żywo muzyki Pawła Romańczuka – kompozytora, multiinstrumentalisty i poszukiwacza nietypowych źródeł dźwięku, założyciela grupy Małe Instrumenty.

Na wystawie „Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu” posłuchamy razem śpiewu kantorów, który dzięki gramofonowi upowszechnił się w domach żydowskiej klasy średniej, piosenek teatru jidysz, znanych na całym świecie popularnych piosenek z filmów, rewii i musicali, jazzu, folku i mocnych kawałków punkowych buntowników.

Swoimi ulubionymi ścieżkami (nie tylko muzycznymi) oprowadzą po muzeum pracownicy różnych działów. Początek spacerów o 20.30 w holu głównym.

W Miejscu Edukacji Rodzinnej najmłodszym pokażemy tajne mechanizmy patefonów i stworzymy orkiestrę grającą na własnoręcznie wykonanych instrumentach. Każdy zwiedzający będzie mógł także wykonać i zabrać ze sobą muzyczną fotografię.

Czynna będzie wystawa stała opowiadająca 1000-letnią historię Żydów polskich. Ostatnie wejścia na wystawę stałą o godz. 23.30.

Dla spragnionych odpoczynku czekać będzie strefa czytelnika przygotowana przez miesięczniki Zwierciadło i Sens.

Zapraszamy od 19.00 do 1.00

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę