Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Przegląd Kina Gruzińskiego "Gamardżoba kino" w FDK

Przegląd Kina Gruzińskiego "Gamardżoba kino" w FDK

reklama
📅 Data: piątek, 19 maja 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Faktyczny Dom Kultury, ul. Gałczyńskiego 12 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
"Gamardżoba kino" jest filmowym przeglądem historii i kultury Gruzji, który powstał z inicjatywy studentów Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej. Pierwsza edycja przeglądu odbędzie się w dniach 17-19 maja w Warszawie.

19 maja w Faktycznym Domu Kultury pokażemy krótkometrażowe filmy fabularne absolwentów i studentów Państwowego Uniwersytetu Teatru i Filmu im. Szoty Rustawelego w Tbilisi oraz dokument "Boskość J. W. Stalina w świetle najnowszych badań" w reżyserii Krzysztofa Nowaka-Tyszowieckiego. Następnie wyświetlimy film „Efekt Domina” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego (współtwórcy scenariusza filmu "Królik po berlińsku", nominowanego do Oscara w 2010 r.). Opowiada on historię pary, która decyduje się na rozpoczęcie nowego życia w nieuznawanej przez świat Republice Abchazji.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Góreckim, historykiem, analitykiem, pracownikiem Ośrodka Studiów Wschodnich i autorem wielu publikacji na tematy kaukaskie (tryptyk: „Planeta Kaukaz”, „Toast za przodków” i „Abchazja”). W trakcie prac nad „Efektem Domina” udzielał konsultacji reżyserom.

Wojciech Górecki opowie nam, jak rodziło się i rozwijało abchaskie parapaństwo. Będzie to wstęp do dyskusji o współczesnej Gruzji oraz jej najnowszej historii. Naszym gościem będzie również Iwona Kaliszewska, antropolożka, adiunkt w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, współpracowniczka „Nowej Europy Wschodniej”. Autorka publikacji „Za Putina i za szarijat. Dagestańscy muzułmanie o Rosji i państwie islamskim", współautorka zbioru reportaży „Matrioszka w hidżabie. Reportaże z Dagestanu i Czeczenii”.

16:30 - 17:30
Pokaz krótkometrażowych filmów fabularnych absolwentów i studentów Państwowego Uniwersytetu Teatru i Filmu im. Szoty Rustawelego w Tbilisi

17:45 – 18:15
"Boskość J. W. Stalina w świetle najnowszych badań" (1998)
Film dokumentalny
Reżyseria: Krzysztof Nowak-Tyszowiecki
Polska (30 min.)

18:30 – 20:00
"Efekt Domina" (2014)
Film dokumentalny
Reżyseria: Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski
Niemcy, Polska (76 min.)

20:00
Spotkanie z Wojciechem Góreckim i Iwoną Kaliszewską

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę