Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Otwarcie wystawy "Dramat i nabożność. Warszawski tryptyk Ecce Homo Maertena van Heemskercka"

Otwarcie wystawy "Dramat i nabożność. Warszawski tryptyk Ecce Homo Maertena van Heemskercka"
📅 Data: sobota, 18 maja 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Narodowe w Warszawie (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Wystawa dokumentująca wyniki przeprowadzonych prac konserwatorsko-badawczych, które przyczyniły się do pogłębienia wiedzy na temat praktyki warsztatowej Heemskercka, zostanie otwarta 18 maja w południe.

Otwarcie odbędzie się w obecności m.in. przedstawicielek J. Paul Getty Museum: dr Anne Woollett i Yvonne Szafran, które pracowały przy projekcie i są współautorkami publikacji "Drama and Devotion. Heemskerck’s Ecce Homo Altarpiece from Warsaw".

W ramach uroczystego otwarcia obie panie wygłoszą na wystawie dla warszawskiej publiczności wykład w języku angielskim.

Wstęp wolny!


Tryptyk Maertena van Heemskercka Ecce Homo z 1544 roku – jedno z najcenniejszych dzieł północnego renesansu w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie – powraca po ponad dwóch latach nieobecności. Od października 2010 do maja 2013 tryptyk uczestniczył w projekcie partnerstwa konserwatorskiego w J. Paul Getty Museum w Los Angeles, gdzie poddany został konserwacji i szerokiemu spectrum badań technologicznych. Od czerwca 2012 do kwietnia 2013 eksponowany był w J. Paul Getty Museum wraz z wystawą dokumentującą wyniki przeprowadzonych prac, które przyczyniły się do pogłębienia wiedzy na temat praktyki warsztatowej Heemskercka.

Szczodrobliwą decyzją Rady Konserwacji Malarstwa J. Paul Getty Museum, która całkowicie sfinansowała projekt, Muzeum Narodowe w Warszawie otrzymuje, wraz z odrestaurowanym, powracającym na swe miejsce w Galerii Dawnej Sztuki Europejskiej, tryptykiem Ecce Homo, również pokaz dokumentacyjny, który w Los Angeles cieszył się dużym zainteresowaniem (ok. ćwierć miliona zwiedzających). Wystawa otwarta zostania 18 maja o godz. 12.00 w obecności m.in. przedstawicielek J. Paul Getty Museum: dr Anne Woollett i Yvonne Szafran, które pracowały przy projekcie i są współautorkami publikacji Drama and Devotion. Heemskerck’s „Ecce Homo” Altarpiece from Warsaw (A.T. Woollett, Y. Szafran, A. Phenix), The J. Paul Getty Museum, Los Angeles 2012). W ramach uroczystego otwarcia obie panie wygłoszą na wystawie dla warszawskiej publiczności wykład w języku angielskim.


To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę