Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Nasza Ojczyzna - Lubelska Orkiestra Wojskowa

Nasza Ojczyzna - Lubelska Orkiestra Wojskowa

reklama
📅 Data: niedziela, 30 lipca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Amfiteatru w Parku Sowińskiego, Elekcyjna 17 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Orkiestra Wojskowa w Lublinie powstała w Sielcach nad Oką w styczniu 1944 r. Jest jedną z najstarszych orkiestr w Wojsku Polskim.

W szeregach orkiestry wychowało się wielu wspaniałych muzyków, którzy przyczynili się do licznych sukcesów zespołu, o czym świadczą nagrody i wyróżnienia zdobyte na ogólnopolskich festiwalach i konkursach orkiestr wojskowych. Muzycy kilkakrotnie przebywali na wyjazdach artystycznych poza granicami kraju. W 2001 r. uczestniczyła w promocji Polski w NATO we Lwowie. Kolejne wyjazdy zagraniczne odbyły się w 2004 r. do Ołomuńca w Czechach na międzynarodową paradę orkiestr wojskowych oraz w 2007 r., kiedy muzycy orkiestry uświetnili uroczystości rocznicowe poświęcone zakończeniu II Wojny Światowej oraz 3 rocznicy wejścia Republiki Słowackiej do NATO w m. Prešov na Słowacji.

Obecnie orkiestra bierze udział w licznych imprezach organizowanych na terenie kraju z okazji świąt państwowych, wojskowych, patriotycznych a także religijnych. Dzięki bogatemu repertuarowi obejmującemu dzieła muzyki poważnej, marsze wojskowe, muzykę rozrywkową oraz pastorałki i kolędy, swoimi występami uświetnia szereg przeróżnych uroczystości. W swoim programie posiada także musztrę paradną, która pozwala zaprezentować społeczeństwu połączenie muzyki z pokazem wyszkolenia żołnierzy.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury
Wstęp wolny

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę