Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wojciech Kasperski | Młodzi zdolni - pokaz filmów "Miasto ucieczki" i "Na granicy"

Wojciech Kasperski | Młodzi zdolni - pokaz filmów "Miasto ucieczki" i "Na granicy"

reklama
📅 Data: środa, 07 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Narodowy Instytut Audiowizualny, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Podczas kolejnej odsłony cyklu pokażemy dwa filmy Wojciecha Kasperskiego: „Miasto ucieczki” − fabularną etiudę, opartą na prawdziwych wydarzeniach oraz jego fabularny debiut „Na granicy” − thriller rozgrywający się w Bieszczadach. Między pokazami zapraszamy na spotkanie z reżyserem.

"Miasto ucieczki", reż. Wojciech Kasperski, 2006, 17 minut
Fabularna etiuda oparta na prawdziwych wydarzeniach. Rozpętana przez kibiców piłkarskich zadyma kończy się bezpardonową interwencją policji. Poprzez opowieść o dwóch przyjaciołach Kasperski stara się wytłumaczyć, dlaczego doszło do eskalacji przemocy oraz jakie mechanizmy wyzwoliła.

Spotkanie z reżyserem
Rozmowę z reżyserem poprowadzi dziennikarka popkulturowa Kaja Klimek. Prowadząca spotkanie ma w swoim dorobku publikacje na łamach Dwutygodnik.com, Filmwebu i Filmu. Prowadzi także programy edukacji filmowej NHEF i PISF.

"Na granicy", reż. Wojciech Kasperski, 2016, 92 minuty
Fabularny debiut Wojciecha Kasperskiego to rozgrywający się w Bieszczadach thriller. W odciętej od cywilizacji chacie dwaj bracia i ojciec spotykają nieznajomego, który może ściągnąć na nich niebezpieczeństwo. Mamy więc do czynienia z klasycznym kinem gatunkowym, gdzie suspens pomagają budować piękne zdjęcia Łukasza Żala oraz muzyka nagrodzonego na festiwalu w Koszalinie Bartłomieja Gliniaka. W rolach głównych występują Andrzej Chyra, Marcin Dorociński i Andrzej Grabowski.

Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę