Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Uroczysta prezentacja odnowionej elewacji wschodniej Zamku Królewskiego w Warszawie

Uroczysta prezentacja odnowionej elewacji wschodniej Zamku Królewskiego w Warszawie
📅 Data: piątek, 24 maja 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie - wejście bramą główną od strony Wisłostrady i od ulicy Grodzkiej (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na uroczystą prezentację odnowionej elewacji wschodniej Zamku.

W piątek, 24 maja 2013 r. w Ogrodach Zamkowych czekają na Państwa specjalne atrakcje.

Wstęp wolny!


Około godz. 18.45 swym występem imprezę rozpocznie zespół TUNE. Jest to polska grupa rockowa, grająca szeroko pojętą muzykę alternatywną. Powstała w 2008 roku w Łodzi z inicjatywy gitarzysty Adama Hajzera i basisty Leszka Swobody.

Grupa zyskała przychylność krytyków dzięki niekonwencjonalnym zestawieniom instrumentalnym oraz stylistycznym. Epicki, psychodeliczny koncept, zastosowanie akordeonu w hermetycznej stylistyce rocka progresywnego, symfoniczne brzmienia oraz współpraca z kojarzonym z muzyką popową wokalistą, wyróżnia zespół na tle innych związanych z tym gatunkiem.

W skład zespołu wchodzą: Adam Hajzer – gitara, Leszek Swoboda – bas, Janusz Kowalski – akordeon, klawisze, Wiktor Pogoda – perkusja, Kuba Krupski – wokal.


Następnie (ok. 20.00) na scenie powitamy drugą gwiazdę wieczoru – Tomka Makowieckiego. Jego nowy album – to zbiór hipnotyzujących kompozycji, które pod fascynującą warstwą radykalnych rozwiązań aranżacyjnych i brzmieniowych są po prostu pięknymi, wzruszającymi piosenkami. Jak mówi Tomek: ta płyta jest najważniejszą rzeczą, jaką do tej pory zrobiłem. Najodważniejszą.

Artysta jest autorem wszystkich kompozycji oraz producentem albumu. Do napisania tekstów zaprosił autorów o pokrewnej wrażliwości, takich, do których ma pełne zaufanie, w tym Marka Jałowieckiego i Graftmanna.


Około 21.00 planujemy pokaz laserowy oraz prezentację iluminacji świetlnej.


Na zakończenie wieczoru zaprosimy na scenę światowej sławy tandem muzyczny Friend ’n Fellow.

Ciemnoskóra wokalistka, Constanze Friend określana jest często jako śpiewająca Josephine Baker. W jej muzyce doszukać się można oczywistych odniesień do stylistyki Sarah Vaughn, Elli Fitzgerald oraz Cassandry Wilson. Wraz z wirtuozerskim gitarzystą, Thomasem Fellowem tworzą niepowtarzalny nastrój i charakterystyczną stylistykę. Artyści często zapraszani są do udziału w koncertach takich gwiazd, jak: Dee Dee Bridgewater, Marianne Faithful, Simpy Red Ray Charles.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama