Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Nieturyści - spotkania z tymi, którzy podróżują po swojemu

Nieturyści - spotkania z tymi, którzy podróżują po swojemu

reklama
📅 Data: poniedziałek, 12 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Wojciech Mura – rejs przez wyspy Pacyfiku. Opowieść o Tahiti, Bora-Bora, powulkanicznych Markizach oraz Wyspach Towarzystwa z wielkimi lagunami i górami.

Wojciech Mura żeglował 465 dni, przybijając do 26 wysp. Nasz kolejny gość zabierze nas nie tylko na te najbardziej znane pacyficzne wyspy takie jak Tahiti czy Bora-Bora, ale także na powulkaniczne Markizy, koralowe atole na Tuamotu oraz Wyspy Towarzystwa z wielkimi lagunami i górami. Opowie o wyspiarzach o olbrzymich sercach, kolorowych rafach i rybach, pachnących jak kwiaciarnie lasach, wodospadach, o wanilii, czarnych perłach, papajach, mango i kokosach....

Wojciech Mura o wyprawie: „Odwiedziłem ten raj podczas mojej 15-miesięcznej wyprawy przez Pacyfik. Rozpocząłem ją w Panamie, gdzie jako żółtodziób żeglarski zaokrętowałem się na jachcie „Czarny Diament” z 1978 roku. Następnie przepłynąłem kanał Panamski i odwiedziłem: Wyspy Perłowe, Kostarykę, Cocos Island, Galapagos i po 25 dniach żeglugi dotarłem na Polinezję Francuską. Spędziłem tam 3 miesiące, po czym odwiedziłem Królestwo Tonga, Fidżi i zakończyłem pierwszy etap rejsu w Nowej Zelandii. W tym jednym z najdroższych państw na świecie spędziłem pół roku, bez pieniędzy. Remontowałem jacht, pracowałem w hostelu za nocleg i wyżywienie. Polowałem także na króliki, łowiłem węgorze, sadziłem drzewka i nawet doiłem krowy. Następnie z nową załogą odwiedziłem Nową Kaledonię ("Jamajka Pacyfiku"), dzikie Wyspy Lojalności i zakończyłem rejs w Brisbane w Australii, gdzie udało mi się przeżyć praktycznie za darmo. W Sydney zakończyła się podróż, którą zapamiętam do końca swojego życia.”

Spotkanie prowadzi Rafał Grzenia.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę