Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warszawskie Kino Koncertowe - pokaz filmów "Tajemnica pokoju 100" i "Bestia"

📅 Data: piątek, 24 maja 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:45

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Pole Mokotowskie (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Warszawskie Kino Koncertowe - unikalne pokazy kina plenerowego z muzyką na żywo. Wstęp wolny!

Film: Tajemnica pokoju 100, reż. Aleksander Hertz, 1914
Najstarszy zachowany film polskiej produkcji. Pikantna farsa składająca się z trzech części: Flirt, Na maskaradzie, W hotelu. Bella - piękna dziewczyna, która ma wielu kandydatów do swej ręki. Prócz jej narzeczonego sił próbuje jeszcze dwóch starszych panów. Zapobiegliwy ojciec nie chce żeby jego córka spotykała się ze swoim chłopakiem. Wywozi ją do Warszawy. W dalszej części w "pokoju nr 100" będą miały miejsce zabawne sytuacje

Bestia, reż. Aleksander Hertz, 1917
Opis filmu: Film z Polą Negri. Dziewczynka, dość sprytna i urodziwa, kocha kandydata na apasza, postanawia w życiu zrobić karierę. Wędruje więc do miasta i początkowo jako modystka, potem jako gwiazda kabaretu, zajmuje coraz wyższe stopnie w hierarchii półświatka. W tym czasie poznaje bogatego jegomościa, on naturalnie zakochał się, rzucił żonę i dziecko. Zrobił się dramat. Niewierny małżonek chce powrócić do żony, lecz ta tymczasem umarła. Film kończy się również śmiercią bohaterki ranionej przez apasza.

Zespół: Tapersi
To przede wszystkim projekt muzycznych indywidualności. Każdy z muzyków jest świetnym solistą, a swoje umiejętności wykorzystuje od lat w pracy sideman'a - instrumentalisty, który na zamówienie tworzy zespół dla konkretnej gwiazdy - nagrywa płyty, gra koncerty - niezależnie od gatunku muzycznego i wielkości zespołu. Różnorodność koncertów, nagrań i festiwali, w których muzycy uczestniczyli razem i z osobna, przyczyniła się do biegłości w łączeniu różnorakich stylów:swing, instrumental pop, bossa nova, jazz, tradycyjna muzyka kubańska - to tylko niektóre, których fuzje zaprezentują artyści. Projekt "Tapersi" łączy lata doświadczeń i indywidualne pasje wyśmienitych muzyków - obok wspólnego budowania emocji, nie zabraknie partii solowych, w których artyści będą mieli okazję zaprezentować swój kunszt. "Tapersi" zagrają podczas projekcji filmów "Bestia" oraz "Tajemnice pokoju nr 100", w składzie: Piotr Ziarek Ziarkiewicz (trumpet), Mirosław Wiśniewski (bas), Tomasz Filipczak (piano).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama