Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warszawskie Kino Koncertowe - pokaz filmów "Charlie Włóczęgą" i "Brzdąc"

📅 Data: sobota, 01 czerwca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 21:45

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Ogród Saski (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Warszawskie Kino Koncertowe - unikalne pokazy kina plenerowego z muzyką na żywo. Wstęp wolny!


Film: Charlie włóczęgą, reż. Charlie Chaplin, 1916
Charlie wciela się w postać ubogiego skrzypka. Pewnego dnia traci pracę i trafia w pobliże obozu Cyganów. Zakochuje się w młodej dziewczynie. Aby obronić się przed gniewem herszta Cyganów wyruszają w podróż ukradzionym wozem. Na swojej drodze spotykają wędrownego malarza, którego piękny obraz odmieni życie uciekinierki...

Film: Brzdąc, reż. Charlie Chaplin, 1921
Pewnego dnia kobieta zostawia dziecko w limuzynie milionera z dołączonym liścikiem o treści: „ktokolwiek znajdzie tę sierotę, niech kocha ją i obdarzy opieką”. Limuzyna zostaje skradziona przez złodziei, którzy wyrzucają malca do kosza na śmieci. Charlie Włóczęga znajduje dziecko i próbuje stworzyć mu dom. Robi dziecięcą butelkę ze starego dzbanka do kawy i konstruuje nocnik, wycinając siedzenie z krzesła. Pięć lat później Charlie i jego mały przyjaciel zakładają wspólny interes, w którym Włóczęga jest szklarzem, a chłopiec zapewnia mu stałych klientów, wybijając szyby w domach z sąsiedztwa.

Zespół: Ritmodelia
Miki Wielecki wraz z Ritmodelią - Perkusjonista, kongista, kuiczysta, bongosero... muzyk, sideman, a od czasu do czasu kompozytor. Umiejętności zdobywał i doskonalił w trakcie wielu podróży m.in. do Hiszpanii i na Kubę. Instrumenty, z którymi czuje się najswobodniej to kongi, cajón, cuica, bongosy, udu/ibo, mbira, oraz różne alternatywne zestawy instrumentów perkusyjnych. Od wielu lat pracuje na stałe z Reiem Ceballo i Calle Sol, Antoniną Krzysztoń, Magdą Navarrete i Noche de Boleros. Jego oczkiem w głowie jest grupa perkusyjna i batucada Ritmodelia link, na której czele stoi od początku istnienia tej formacji. Oprócz tego koncertował i nagrywał m.in. z Agą Zaryan, Blue Café, grupą Easy Band All Stars, Korą Jackowską, Maritą Alban Juárez, Los Payos, Pauliną Przybysz i big bandem Zbigniewa Namysłowskiego, Antoniną Krzysztoń.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę