Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

The Fruitcakes | Wakacyjna przerwa

The Fruitcakes | Wakacyjna przerwa

reklama
📅 Data: środa, 12 lipca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Narodowy Instytut Audiowizualny, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Cykl muzyczny Wakacyjna przerwa rozpoczynamy koncertem rockowego zespołu zakochanego w brzmieniu i harmoniach lat 60. Po występie The Fruitcakes, który będzie zarazem oficjalną premierą ich debiutanckiej płyty, pokaz dokumentu „Kaseta: Dokumentalna składanka”.

20:00 The Fruitcakes | Koncert
Nie jest to może trend, ale na młodej polskiej scenie nie brakuje kontrrewolucjonistów, nostalgików, którym nie w smak elektroniczne produkcje, gatunkowy eklektyzm i inteligencka ironia. Psychodeliczny blues Gypsy and the Queen czy chropowaty głos Piotra Zioły odnoszą do tradycji lat 60. – dekady, która debiutantom kojarzy się nie tylko ze świetnymi piosenkami, ale także z autentycznością towarzyszącą tamtym nagraniom. Podobne poglądy muszą towarzyszyć zespołowi The Fruitcakes, którego koncert rozpoczyna letni cykl Wakacyjna przerwa. Inspirująca się The Beatles i sceną psychodeliczną sprzed pół wieku grupa zaprezentuje w FINA materiał ze swojej debiutanckiej płyty „The Fruitcakes 2”, która ukaże się 7 lipca nakładem belgijskiej wytwórni PIAS. Będzie to zarazem oficjalna premiera albumu, który cechują brzmieniowa spójność i dopieszczone harmonie.

21:30 „Kaseta: Dokumentalna składanka”, reż. Zack Taylor, 2017, 92 min.
Po koncercie na dziedzińcu FINA odbędzie się pokaz filmu „Kaseta: Dokumentalna składanka”. Dokument jest sentymentalną, pełną anegdot oraz ciekawostek podróżą przez pięćdziesięcioletnią historię nośnika, który choć przeszedł na emeryturę, wciąż ma licznych wielbicieli.

Partnerem cyklu jest festiwal Enea Spring Break.

Wstęp
Do wstępu na koncert upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wstęp na projekcję filmu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz odbywa się na dziedzińcu z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 21:00. Liczba słuchawek jest ograniczona (200). Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych).

fot. Marek Sławiński

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę