Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Rembertowski Piknik Wojskowy

Rembertowski Piknik Wojskowy

reklama
📅 Data: sobota, 18 maja 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Rembertów, Park przy ul. Strażackiej (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


W ramach corocznych obchodów Święta Rembertowa Urząd Dzielnicy zaprasza na Rembertowski Piknik Wojskowy. Na wszystkich, którzy 18 maja zjawią się w parku przy ul. Strażackiej, przez cały dzień będą czekały liczne atrakcje.

Piknik rozpocznie się punktualnie o godzinie 11.00 występami zespołów z rembertowskich przedszkoli, szkół, domów kultury, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Rembertowskiej Akademii Seniora, a także Akademii Obrony Narodowej. Na scenie pojawią się artyści zarówno mali, jak i dorośli, a swoimi efektownymi popisami umilą dzień zgromadzonej publiczności. Już o godzinie 10.00 organizator przewidział odrobinę aktywności fizycznej, czyli turniej siatkówki plażowej.

W czasie, gdy na scenie będą szaleć artyści, na terenie Rembertowa odbędzie się emocjonująca Gra Miejska zatytułowana „Tajemnice dawnego Rembertowa". Start zabawy przewidziany został na godzinę 12.00. Uczestnicy Gry będą mieli niepowtarzalną okazję przenieść się do dawnego Rembertowa, poznać jego tajemnice i spotkać Rembertowian sprzed lat, w których wcielą się aktorzy ubrani w historyczne stroje, udostępnione przez Teatr Historii – Interaktywna Edukacja. Podczas rembertowskich „podchodów” będzie trzeba pokonać wytyczoną trasę i wykonać rozmaite zadania. Dla zwycięzców Urząd Dzielnicy ufundował atrakcyjne nagrody. Uroczysty finał Gry Miejskiej zaplanowany jest na godz. 16.30.

Tuż po godzinie 17.00 Klub Sportowy Action Air Polska zaprezentuje na scenie wyposażenie zawodników strzelectwa dynamicznego. Zaraz potem odbędzie się pokaz musztry paradnej Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Przed sceną o godzinie 18.00 rozpocznie się Parada Kawalerii Międzywojennej, będąca niezwykle efektownym pokazem historycznym z elementami kaskaderskimi na koniach. Z pewnością będzie to niepowtarzalna okazja do obejrzenia wiernych replik umundurowania i oręża kawalerii międzywojennej. Oprócz tego, organizatorzy przewidzieli pokazy działań Wojskowej Straży Pożarnej, prezentację sprzętu, wyposażenia i umundurowania wojskowego, a także pojazdów Państwowej Straży Pożarnej.

Przez większość dnia do dyspozycji najmłodszych będą także pozamilitarne atrakcje, jak chociażby dmuchany zamek, tor przeszkód, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, plac zabaw przygotowany przez Klub DGW, zorbing-kula sferyczna, eurobungee, boiska do unihoka, koszykówki, badmintona, tenisa ziemnego i wiele, wiele innych. A już od godziny 14.00 każdy będzie miał okazję skosztować prawdziwej wojskowej grochówki! Ponadto podczas pikniku zostanie przeprowadzona zbiórka zużytych baterii. W godzinach od 11.00 do 14.00 mieszkańcy będą mieli okazję wymienić stare, zużyte baterie na rośliny ozdobne.

Na zakończenie pikniku o godzinie 19.00 w ramach kina letniego zostanie wyświetlony film pt. „Walkiria”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Rembertów lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę