Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

W poszukiwaniu człowieka serca / projekcja filmu

W poszukiwaniu człowieka serca / projekcja filmu

reklama
📅 Data: poniedziałek, 24 lipca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, OGRÓD Powszechny, ul. Zamoyskiego 20 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na kolejny poniedziałek filmowy w Ogrodzie Powszechnym! "W poszukiwaniu człowieka serca" to dokument w reżyserii Katarzyny Marcysiak, którego bohaterem jest niezwykły hinduski artysta: aktor, performer, stolarz i antropolog: Khalid Tyabji którego przed laty przywiodła do Polski chęć spotkania z wielkim teatralnym wizjonerem Jerzym Grotowskim. Jednak najważniejszym, co odnalazł w naszym kraju, było coś zupełnie innego. Była to miłość, która na wiele lat połączyła go z polską aktorką i malarką Jolą Cynkutis. Film obserwuje Khalida w momencie, kiedy po utracie ukochanej powraca do Indii.
W trakcie przeżywania żałoby, podejmuje ciężką pracę nad sobą. Powraca do źródeł, kwestionuje dotychczasowe wartości, szuka nowego spoiwa dla życia i teatru. Pozbywa się niepotrzebnych warstw, wsłuchuje we własnego 'człowieka serca'. To film o utracie i nadziei, o śmierci i miłości.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserką i bohaterem filmu!

Reżyserka filmu Katarzyna Marcysiak to wieloletnia dziennikarka telewizyjna, do ubiegłego roku zwiazana z TVP. Była współautorką "Kultowych rozmów", które prowadziła przez trzy lata razem z krytykiem filmowym Tomaszem Raczkiem oraz magazynu "Wstęp wolny z kulturą". Zrealizowała ponad dwieście reportaży i kilkanaście filmów dokumentalnych. Film "W poszukiwaniu człowieka serca" jest jej pierwszą prywatną i niezależną produkcją.
Pracowała jako scenarzystka, reżyserka, autorka projektów medialnych i edukacyjnych. Wśród zawodowych przygód jej życia jest relacjonowanie gali wręczenia Oscarów dla TVP Info w 2012 roku i pierwszy polski reportaż z obserwatorium astronomicznego w Alma w Chile. Jest zafascynowana Indiami, w których częściowo mieszka. W Bengalu i Delhi, zrealizowała film dokumentalny o Baulach, legendarnych muzykach tworzących mistyczną muzykę o tantryczno-jogicznym zabarwieniu. Jest też autorką głośnej petycji adresowanej do władz kraju w sprawie pomocy dla uchodźców z Syrii, Erytrei i innych krajów, w których toczy się wojna. Apel ten poparli Obywatele Kultury, m.in. Paweł Łysak, dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie, Agnieszka Holland, dziennikarz Edwin Bendyk, czy Joanna Mytkowska, dyrektorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: film spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę