Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Inna twarz Ursynowa - wycieczka rowerowa

Inna twarz Ursynowa - wycieczka rowerowa

reklama
📅 Data: niedziela, 23 lipca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów
   udostępnij tweetnij wykop


Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2017 zaprasza na kolejną wycieczkę rowerową pt.: "Inna twarz Ursynowa" z cyklu „ Co łączy Andrzeja Ciołka z Julianem Ursynem Niemcewiczem?”.

Pierwsze skojarzenie z Ursynowem to oczywiście największe blokowisko Warszawy. Podczas wycieczki po takich osiedlach jak: Wyczółki, Grabów, Grabówek, Ludwinów, Jeziorki, Pyry i Dąbrówka odkryjemy inną twarz tej dzielnicy. Odwiedzając liczne akweny wodne oraz relikty dawnych farm i folwarków niemieckich i polskich kolonistów, będziemy rozkoszować się sielankowym krajobrazem wiejskiego Ursynowa. Poznacie Państwo historie: dworu na Wyczółkach, fabryki domów, więzienia na ul. Kłobuckiej (z pierwszej ręki od człowieka który tam przebywał) oraz tajemniczego obiektu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Mocnym akcentem naszej wycieczki rowerowej będzie architektura, stojąca na bardzo wysokim poziomie. Zobaczymy m.in.: przedwojenną perłę modernistycznej architektury, jeden z najciekawszych powojennych kościołów w Warszawie oraz najbardziej wartościowe współczesne realizacje na Ursynowie. Zatrzymamy się przy budynku, który w 2006 roku został wybrany jako jedna z 20 Polskich Ikon Architektury oraz przy obiekcie, stworzonym przez jednego z najbardziej wpływowych, wyrazistych i kontrowersyjnych architektów w Polsce. Przypatrując się budowanej, prawosławnej cerkwi, poznacie ciekawe i dramatyczne dzieje tego typu budownictwa sakralnego w Warszawie. Poznamy także, jakie sekrety przedwojenne, okupacyjne i PRL-owskie skrywa Las Kabacki.

Przewodnik: Mariusz Prządak

Podczas wycieczki będzie można wygrać książkę pt. „Bloki w słońcu. Mała historia Ursynowa Północnego”.

Udział bezpłatny.

Miejsce spotkania: ul. Wąwozowa 17 róg al. KEN (przy stacji Veturilo)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę