Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Ogród Miejski Jazdów Usportowiony - Runda 6

Ogród Miejski Jazdów Usportowiony - Runda 6

reklama
📅 Data: sobota, 29 lipca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Ogród Miejski Jazdów
Usportowiony

Runda 6
28/07—04/08/2017

Kuratorka
Anna Czaban

Program Rundy 6

29/07/2017
12:00
Ruch w mieście, ruch naturalnie
Poznaj instrukcję możliwości Twojego ciała
Wstęp wolny
Bez zapisów
Zbiórka w strefie parkour w Ogrodzie Miejskim Jazdów
Prowadzenie: Stowarzyszenie Parkour United
Jak zrobić pierwszy krok, by wprawić ciało w ruch? A może ten krok zrobić na rękach, w zwisie na barierce albo skokiem imitującym ruch zwierząt? W strefie parkour będziesz miał okazję poznać pasjonatów różnych form ruchu, oddechu, gibkości i skoczności. Wytłumaczą oni, dlaczego ta aktywność może przyczynić się do kompleksowego rozwoju ciała.

29/07/2017
15:00
Wdech wydech!
Warsztat emisyjny dla dorosłych i spotkanie z w ramach Chóru Sąsiedztwa Ujazdów

zbiórka w holu U–jazdowskiego
Wstęp wolny
obowiązują zapisy: [email protected] lub tel. (22) 628 12 71-73, w. 135

Podczas śpiewania intensywnie pracuje przepona i górne drogi oddechowe, nasila się wentylacja ciała i wzrasta dotlenienie narządów wewnętrznych, zwłaszcza serca i mózgu. Podczas oddechowej rozgrzewki człowiek może odczuć różnego rodzaju fizyczne doznania: zawroty głowy, zmiany ciśnienia czy przyśpieszenie pulsu – to efekty podobne do tych, które odczuwają sportowcy, gdy trenują. Albo do tych, które odczuwamy po intensywnym przebywaniu na powietrzu. Podczas warsztatów poznamy podstawowe techniki oddychania oraz emisji głosu, które stosują wokaliści, by w świadomy sposób panować nad swoim aparatem wokalnym. Za pomocą techniki zwanej białym głosem uczestnicy poznają możliwości swojego ciała, szczególnie wokalne. Po indywidualnych ćwiczeniach i zadaniach oddechowych i emisyjnych doświadczą też, czym są wspólny oddech i dźwięk, które dają poczucie jedności z grupą. Do udziału w warsztacie zapraszamy zarówno osoby prywatne, jak i przedstawicieli instytucji i organizacji Jazdowa. Będzie to drugie spotkanie Chóru Sąsiedztwa Ujazdów. Już na pierwszym spotkaniu okazało się, że nasze potrzeby repertuarowe rodzą się na zasadzie kolektywnego współdziałania, współpracy i wymiany myśli.

29/07/2017
22:00
Kino Letnie w Ogrodzie Miejskim Jazdów
Pokaz w parku przed Zamkiem Ujazdowskim, a w razie niepogody w kinie w U–jazdowskim
Wstęp wolny

Ucieczka do zwycięstwa – Kino letnie Ogród Miejski Jazdów
Ucieczka do zwycięstwa [Victory]
reż. John Huston, USA 1981,116'

Kazimierz Deyna, Bobby Moore, Osvaldo Ardiles i Pele, uznawany za najlepszego piłkarza w historii, w jednej drużynie z Sylwestrem Stallone’em występują jako więźniowie niemieckiego obozu jenieckiego w czasie II wojny światowej, dla których mecz piłkarski to szansa na ucieczkę. Film Hustona to klasyczne hollywoodzkie kino wojenno-sportowe, w którym ważniejsza niż historyczne realia, jest przytłaczająca liczba gwiazd (obok Stallone’a występują także Max von Sydof i Michael Caine). Jednak emocje – jak to w Hollywood – są prawdziwe.


Regulamin Ogrodu Miejskiego Jazdów Usportowiony dostępny jest na w Punkcie Informacyjnym Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz na stronie: link

W tym sezonie motywem przewodnim Ogrodu Miejskiego Jazdów jest kultura fizyczna. Najbliższe otoczenie zamku zostało zmienione tak, by sprzyjało aktywnościom fizycznym. Powstały w nim boiska do gry w badmintona i siatkówkę, strefa freesbee, parkour oraz przecinający Oś Stanisławowską street gap do ewolucji na deskorolce. Usportowiony to jednak nie tylko wyzwania fizyczne, ale też działania artystyczne, wykorzystujące sport jako narzędzie do przyjrzenia się napięciom społecznym. Czy sprzyja on integracji, czy wręcz przeciwnie: dzieli na sprawnych i mniej sprawnych, prowokuje spory i izoluje subkultury miejskich sportowców? Czy sztuka może wywoływać tak silne emocje jak sport? Hakować jego metody dla własnych celów? A może odwrotnie, sztuka zostanie przechwycona dla sportu i przełamie jego rutynę?

Każdy tydzień to kolejna Runda.
Ogród Miejski Jazdów Usportowiony to przestrzeń, z której wszyscy mogą korzystać codziennie do końca wakacji.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film sport warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę