Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

II Społeczna Akcja Sprzątania Kwatery Żołnierzy "Żywiciela"

II Społeczna Akcja Sprzątania Kwatery Żołnierzy "Żywiciela"

reklama
📅 Data: czwartek, 27 lipca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Cmentarz Wojskowy Powązki, Powązkowska (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Uczcijmy pamięć Bohaterów i posprzątajmy wspólnie Kwatery Żoliborskich Powstańców.

Spotykamy się po raz drugi na Kwaterze Żywiciela, aby znów podobnie jak w zeszłym roku posprzątać ją przed uroczystościami 73 rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia - oczyścić krzyże z mchów, wyczyścić kamienne tablice z napisami pod krzyżami, doprowadzić teren do właściwego stanu. Akcja organizowana jest przez Moje Miasto Żoliborz i Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej Żywiciel i Miłośników Ich Tradycji. Kwatera Powstańców Żywiciela liczy 265 krzyży, a poza kwaterą jest jeszcze prawie 100 grobów indywidualnych poległych bądź zmarłych już po wojnie Żołnierzy Żywiciela pochowanych w grobach rodzinnych często już zapomnianych i zaniedbanych, więc jest co robić. Na każdym krzyżu zawiążemy biało-czerwoną tasiemkę. Będą z nami razem żyjący Żoliborscy Powstańcy ze zgrupowania Żywiciela. Jest już ich niewielu i sami nie są w stanie tego zrobić. Bądźmy z Nimi i im pomóżmy. Okażmy wszystkim Żoliborskim Powstańcom, tym poległym i tym żyjącym w ten sposób szacunek, pamięć i cześć za ich heroiczne bohaterstwo w obronie miejsca, w którym przyszło im żyć i nam teraz.

Większość sprzętu i środków do sprzątania zapewni główny partner akcji, który odpowiedział natychmiast na naszą prośbę Leroy Merlin, Instytut Pamięci Narodowej oraz Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy oraz pozostali organizatorzy. W tym roku partnerów akcji i organizacji wspierających nie zabrakło. W organizację i patronat włączyły się następujące instytucje, organizacje: Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w osobie Pana dr Adam Buława, Grupa Historyczna "Zgrupowanie Radosław" (ogromne podziękowania Tomasz Karasiński), Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związek Harcerstwa Polskiego, Stowarzyszenie Zatrasie, firma Leroy Merlin, dwutygodnik żoliborski Wilsoniak i Pan Wiktor Szczęsny Jasionowski. Całą akcję swoim Patronatem Honorowym objęła Poseł na Sejm RP Pani Ewa Tomaszewska.
Jeśli dopisze frekwencja na wszelki wypadek, aby nie zabrakło sprzętu do ilości rąk (choć nie powinno zabraknąć) możecie przynieście ze sobą malarskie szpachelki przydadzą się do czyszczenia betonowych krzyż, przynieście szmaty, wiadra do umycia tabliczek pod krzyżami, preparaty woskowe do kamienia, aby nadać błysku tabliczkom z napisami i rękawice. Sprzątanie jest mimo wszystko ciężką pracą fizyczną więc jeśli możecie przyjdźcie choćby na godzinę.

Spotykamy się w czwartek o godzinie 14:00 na kwaterze Żywiciela (kwatera 28A - ostatnia kwatera powstańcza po prawej stronie od Alei Głównej) i będziemy działać, aż do zmierzchu do godziny 20:00.

Chwała Bohaterom Powstańczego Żoliborza!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę