Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Enchanted Hunters + Palcolor • Lado w Mieście 2017 vol.6

Enchanted Hunters + Palcolor • Lado w Mieście 2017 vol.6

reklama
📅 Data: czwartek, 10 sierpnia 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Zabaw, bulwar B. Grzymały-Siedleckiego (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Lado w Mieście 2017 vol. 6 • czwartek 10.08 • 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą • wstęp wolny
Afterparty: SATURACJA

Zapraszamy na kolejny czwartkowy wieczór z różnymi wcieleniami i odcieniami elektroniki. Tym razem zagrają Enchanted Hunters i Palcolor.

☛ Enchanted Hunters to zespół Magdaleny Gajdzicy i Małgorzaty Penkalli – jednych z najzdolniejszych i najciekawszych singer-songwriterek młodego pokolenia. W tej chwili dziewczyny pracują nad nowym albumem, z którego kawałki w przeważającej większości wypełnią czerwcowy gig na Placu Zabaw. Niedawno grupa opublikowała premierowy synth-popowy singiel „Fraktale” ► link, który odsłonił jej nowe, zaskakująco taneczno-elektroniczne brzmienie, a do tego - po raz pierwszy - artystki śpiewają po polsku. I to jak śpiewają!

Znakomity debiut Enchanted Hunters z 2012 roku, "Peoria", łączący w sobie alt-folk stereolabowe harmonie wokalne i dream-pop Cocteau Twins, przyniósł im entuzjastyczne recenzje i zapewnił występy w klubach i na festiwalach w Polsce i za granicą. Sukcesem zakończyła się też współpraca Magdaleny Gajdzicy i Małgorzaty Penkalli z autorami „Małych Stłuczek” – za muzykę do tego filmu artystki otrzymały Grand Prix na prestiżowym Festiwalu Muzyki Filmowej im. Krzysztofa Komedy, wygrywając z autorami ścieżek dźwiękowych najbardziej znaczących polskich filmów w roku 2014. Niektóre z utworów wykorzystanych w filmie trafiły na EP-kę "Little Crushes", dostępną w całości tutaj: link.

Dziewczyny mają na koncie koncerty ze swoją bohaterką Laetitią Sadier ze Stereolab, Etamskim (aka 1988, znanym z duetu SYNY) i pracę w studiu z Michałem Bielą (Kristen) podczas nagrań do jego solowej płyty. Małgorzata Penkalla tworzy również duet Alexis z perkusistą Jankiem Młynarskim, grała też na koncertach Oliviera Heima i Pictorial Candi, a ostatnio z zespołem Sorja Morja.

Na żywo Enchanted Hunters występują z basistą Michałem Bielą (Kristen) oraz producentem Mateuszem Dankiem (Wilga).

"Twin" klip: link
Sesja dla stacji KEXP zrealizowana podczas OFF Festivalu 2015: link

☛ 10.08 na Placu Zabaw zagości też solowy projekt Emila Macherzyńskiego, czyli Palcolor.
To przecięcie światów stacji numerycznych, krautrocka i muzyki ilustracyjnej. Twórca używa głównie starych, zazwyczaj analogowych instrumentów i efektów, niektórych zlutowanych własnoręcznie.

Koncert w Ninateka: link

⚡ ⚡ ⚡

Z największą przyjemnością zapraszamy na ósmą edycję festiwalu Lado w Mieście!

Lado w Mieście to festiwal muzyki alternatywnej organizowany przez Stowarzyszenie Plan B we współpracy z niezależną wytwórnią Lado ABC. Cykl rozpoczął żywot w 2010 jako tygodniowy showcase artystów z w/w labelu, ale z każdą kolejną odsłoną oddalał się od swojego źródła, przeistaczając się w platformę promocji mniej znanych artystów lokalnych i zagranicznych, pochodzących z przeróżnych środowisk i tworzących muzykę z całego spektrum gatunkowego. Od swojej drugiej edycji w 2011, Lado w Mieście organizowane jest przez Stowarzyszenie Plan B jako inkluzywny, letni festiwal na otwartym powietrzu.

W 2017 – już po raz trzeci – wakacyjne czwartkowe wieczory spędzimy na Placu Zabaw, oglądając koncerty przeróżnych wykonawców z Warszawy i reszty świata. Znajdą się wśród nich m.in. Mazut, New Cage, Dick4Dick, Nagrobki, Trupa Trupa, Enchanted Hunters czy Kaitlyn Aurelia Smith.

Lado w Mieście 2017 rozpocząło się 6. lipca, a skończy 7. września.
Projekt współfinansuje miasto st. Warszawa

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)