Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kultura ponad prawem - Tymon & The Transistors

Kultura ponad prawem - Tymon & The Transistors
📅 Data: sobota, 25 maja 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Sztuki&Sztuczki, ul. Szpitalna 6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


KULTURA PONAD PRAWEM – Tymon & The Transistors, MC Procent, The Very Polish Cut-Outs

Z okazji odpalenia dokumentalnego projektu filmowego „Kultura ponad prawem” link Centrum Cyfrowe Projekt: Polska zaprasza do Cudu nad Wisłą 25 maja, sobota, o 20:00. Gospodarzami wieczoru będzie Cezary Ciszewski oraz Alek Tarkowski. Posłuchamy co o długu karmicznym ma do powiedzenia Tymon Tymański, a potem koncert Tymon & The Transistors, MC Procent i DJ set The Very Polish Cut-Outs. Wjazd i wlepki KULTURA PONAD PRAWEM: free.

Dług karmiczny, nadużywanie melodii, członkostwo specjalne, prywatyzacja palmy – na czym polega dziś tworzenie? Czy kultura może być nielegalna?

Cezary Ciszewski – znany z projektu Miasta w Komie, alternatywnej telewizji kręconej komórkami – rozmawia z profesorem Zygmuntem Baumanem, Joanną Mytkowską, filmowcami Maciejem Drygasem i Maciejem Cuske, pisarką Sylwią Chutnik, artystką Joanną Rajkowską i muzykami: Czesławem Mozilem, Gabą Kulką, Hemp Gru, Tomkiem Lipińskim, Mamadou Diouf, Mariką, Noviką, Robertem Brylewskim, Jerzym „Słomą” Słomińskim, Maciejem Szajkowskim i Tymonem Tymańskim.

IMPREZA
25 maja w Cudzie nad Wisłą odbędzie się impreza, którą poprowadzi Cezary Ciszewski i Alek Tarkowski. Zobaczymy fragmenty filmów i posłuchamy co ma na ich temat do powiedzenia Tymon Tymański, który następnie zagra w składzie Tymon & The Transistors. Poza tym MC Procent i Kacper Kapsa z kolektywu The Very Polish Cut Outs link, który metodą editowania przywraca do życia polskich klasyków z lat 70. i 80.

REJESTRUJ Z NAMI KOMÓRKAMI
Fotografuj, kręć i share’uj nagrania z tagiem #kulturaponadprawem.

CO MÓWIĄ W FILMACH
Filmy „Kultura ponad prawem” pokazują sytuację twórcy w czasach internetu. Ich utwory docierają wieloma, często niekontrolowanymi przez nich, kanałami do użytkowników, a sieciowy obieg regulowany jest przez prawo autorskie sprzed ery internetu. Wchodząc w różne role: twórcy, dziennikarza, użytkownika kultury, artyści stają przed trudnymi wyborami, często nie wiedząc czym się kierować. Filmy pokazują kulisy tworzenia: tantiemy, umowy, licencje to także codzienność pracy artysty.


WJAZD: FREE

UWAGA - Ze względu na niepewną prognozę pogody na sobotę koncert Tymona Tymańskiego i start projektu Kultura Ponad Prawem odbędzie się w Sztuki&Sztuczki, ul. Szpitalna 6, a nie jak planowano pierwotnie w "Cudzie nas Wisłą".

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama