Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Kino Letnie na placu Europejskim: Imagine

Kino Letnie na placu Europejskim: Imagine

reklama
📅 Data: czwartek, 03 sierpnia 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:30

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, plac Europejski (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Przed nami kolejny miesiąc filmowych seansów Kina Letniego na placu Europejskim. Przez cały sierpień w każdy czwartek o godz. 21:30 pod Warsaw Spire wyświetlane będą najlepsze europejskie produkcje. Na seanse zapraszają Ghelamco Poland i Samsung QLED TV.

W tym miesiącu fani Kina Letniego na placu Europejskim zobaczą aż 5 znakomitych europejskich filmów. Sierpniową edycję rozpocznie pokaz międzynarodowej koprodukcji w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego pt. „Imagine”. Ian, młody ociemniały nauczyciel, przyjeżdża do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, żeby za pomocą swoich niekonwencjonalnych metod uczyć niedowidzących orientacji w przestrzeni. Wśród swoich początkowo sceptycznie nastawionych podopiecznych rozbudza on pragnienie poznawania świata i pokonywania ograniczeń własnego kalectwa. Filmowy dramat będzie można zobaczyć już w najbliższy czwartek 3 sierpnia o godz. 21:30 na placu Europejskim.

Kolejne trzy sierpniowe seanse ucieszą miłośników kina skandynawskiego – 10 sierpnia wyświetlony zostanie duński film pt. „Jabłka Adama”. Czarna komedia opowiada o młodym neonaziście, który warunkowo wychodzi z więzienia. W ramach resocjalizacji zostaje skierowany do pracy u boku pastora w małej miejscowości. Praca w kościele ma z niego uczynić lepszego człowieka, ale on oczekuje tylko jednego: powrotu do swojego przestępczego świata. Tak zaczyna się skomplikowana relacja pomiędzy dwójką zupełnie różnych od siebie ludzi.

W następnym tygodniu (17.08) widzowie zobaczą fińsko-szwedzką produkcję „Serce Lwa”, która porusza temat rasizmu oraz siły prawdziwych uczuć. Młody neonazista z trudnym charakterem i skrajnymi poglądami buduje swoje życie wokół zasady „białej Finlandii” oraz nienawiści w stosunku do osób z innym kolorem skóry. Wszystko się zmienia, kiedy zakochuje się w matce czarnoskórego dziecka.

Przedostatnia sierpniowa projekcja (24.08) upłynie pod znakiem walki z kataklizmem. Norweski film katastroficzny „Fala” to trzymający w napięciu thriller rozgrywający się w przepięknej scenerii skandynawskich fiordów. Przed młodym geologiem Krystianem stoi trudne zadanie – musi uprzedzić swoich kolegów sejsmologów o nadchodzącym tsunami i uchronić swoją rodzinę przed niebezpieczeństwem.

W ostatni dzień sierpnia (31.08) na placu Europejskim zostanie wyświetlony węgierski film „Kontrolerzy”. Bulcsu, kontroler budapesztańskiego metra, spędza całe dnie w podziemnych tunelach, które stały się dla niego nie tylko miejscem pracy, ale
i domem. Pewnego razu spotyka w nich kobietę, która odmienia jego życie. Mroczne korytarze, tajemnicze zaginięcia oraz baśniowa symbolika – to wszystko tworzy niezwykłą mieszankę thrillera i dramatu.

Kino Letnie na placu Europejskim zaprasza w każdy czwartek o godz. 21:30 aż do końca września. Jego organizatorem jest deweloper i inwestor Warsaw Spire – firma Ghelamco Poland, a partnerem Samsung QLED TV. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło radio Chillizet. Bezpłatne seanse uprzyjemnią wygodne leżaki oraz smaczne przekąski i zimne napoje, które będzie można kupić w ogródku restauracji The Place lub na stoisku obok ekranu.

Kino Letnie na placu Europejskim
Każdy czwartek od 22 czerwca do 28 września o godz. 21:30
Wstęp wolny.

Repertuar na sierpień:

03.08 Portugalia: „Imagine”
10.08 Dania: „Jabłko Adama”
17.08 Szwecja: „Serce Lwa”
24.08 Norwegia: „Fala”
31.08 Węgry: „Kontrolerzy”

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: film
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę